Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Tvari tradicija tęsiasi: antrą kartą pasodintas „Erasmus+“ miškas

2023-04-26

„Erasmus+“ bendruomenės nariai iš Vilniaus antrą kartą pasodino „Erasmus+“ mišką. Pušelių miškas oš apie 30 kilometrų už Vilniaus, Nemenčinės girininkijoje, Lavoriškių seniūnijoje. Iš viso pasodinta  10 000 naujų pušelių želdinių, o prie sodinimo prisidėjo 120 „Erasmus+“ bendruomenės narių: bendrojo ugdymo mokyklų mokinių, profesinių mokyklų mokinių, studentų, mokytojų, dėstytojų, suaugusiųjų švietimo organizacijų atstovų. Ši „Erasmus+“ miško iniciatyva prasidėjo pernai ir tęsis dar ketverius metus.

„Šią gražią iniciatyvą pradėjome pernai ir savo pavyzdžiu norime pakviesti sekti tiek švietimo srities organizacijas, tiek visuomenę. Tvarumas, ekologiškumas mūsų organizacijai nėra tik madingi žodžiai, kuriais norime pasigirti, mes renkamės realius darbus. Prieš dvejus metus kilus šiai idėjai, pasidalinome ja su kolegomis iš kitų šalių – dabar „Erasmus+“ miškas sodiname ne tik mes, bet ir suomiai, graikai“, – idėjos plitimu džiaugėsi programą „Erasmus+“ Lietuvoje administruojančio Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė.

Iniciatyvoje dalyvavusi Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro socialinė pedagogė Ringailė Kazlavickaitė pripažino, kad jų mokymo centras skiria dėmesį tvarumui, todėl motyvuoti moksleivius dalyvauti nebuvo sunku. „Rūpinamės atliekų rūšiavimu, centro aplinka (vaismedžių ir vaiskrūmių sodinimu), kokį maistą valgo moksleiviai valgykloje, kaip moksleiviai atvyksta į pamokos, kokios priemonės naudojamos patalpų valymui, todėl iškart susidomėjome miško sodinimu ir prisijungėme. Moksleiviai labai džiaugėsi galėdami prisidėti prie renginio ir gamtos išsaugojimo,“ – teigė centro socialinė pedagogė R. Kazlavickaitė.

Pušelių miškas pasodintas bendradarbiaujant ir padedant Vilniaus miškų urėdijos Nemenčinės padalinio miškininkams, kurie padėjo pasirinkti tinkamiausią medžių rūšį, vietą, tinkamai suorganizuoti procesą ir renginio dieną pravedė instruktažą. „Erasmus+“ miško iniciatyva siekiama auginti programos dalyvių žinias apie tvarumą, stiprinti bendrąsias Europos Sąjungos vertybes, įtrauktį ir įvairovę bei suburti skirtingų švietimo sričių bendruomenę.

Plačiau – 15 min vaizdo reportaže.

Fotografas Artūras Žukas.

Daugiau akimirkų:

Erasmus+ Lietuva Facebook paskyroje.

Naujienų kategorijos

Žymos