Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė pravedė pamokas dviejose konkursą „Europos pamoka“ laimėjusiose Lietuvos mokyklose

2017-05-04

Vakar, gegužės 3 dieną, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje ir Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje viešėjo Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė, kuri pravedė gimnazijos mokiniams pamokas programos „Erasmus+“ tema.

Abiejose mokyklose į pamokas susirinko daugiau jaunuolių, nei buvo tikėtasi – Šiauliuose apie 40, o Kuršėnuose apie 30. Pamokose susirinkusiems mokiniams Fondo direktorė pristatė Fondą ir šios organizacijos veiklas, kurių didžiausia – programa „Erasmus+“. Direktorė domėjosi mokinių žiniomis apie „Erasmus+“ bei mokyklos patirtimi dalyvaujant šioje programoje. Susiskirstę į grupes mokiniai mobiliuose telefonuose ieškojo informacijos apie „Erasmus+“ programą, Fondą, Europos Sąjungą ir mokyklą. Tai mokiniams labai patiko, nes įprastai pamokų metu telefonais naudotis jiems neleidžiama. Tada paeiliui kiekviena grupė pateikė po vieną faktą pagal bet kurią iš keturių direktorės pasiūlytų temų.

Taip pat mokiniai mokėsi naudotis vienu iš Fondo kurtų įrankių, skirtų karjeros planavimui – Mobilumo gidu. Kartu su direktore jie atliko interaktyvų testą.

Vėliau mokiniai turėjo galimybę diskutuoti apie tai, ką išmoko ir klausti direktorės juos dominusių klausimų.

Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos istorijos mokytoja Rasa Stakauskaitė teigia, kad po pamokos mokiniai dalinosi gerais atsiliepimais, tikino gavę daug įdomios ir vertingos informacijos.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuojama iniciatyva „Europos pamoka“ yra skirta pasiruošimui gegužės 9-ąją dieną Lietuvoje vyksiančiam žinių apie Europos Sąjungą patikrinimo konkursui „Europos egzaminas“. Iki balandžio 19 d. 50 mokyklų ir įvairių organizacijų siūlė savo klausimus „Europos egzaminui“ ir registravosi dalyvauti konkurse, iš kurių trylika buvo paskelbti nugalėtojais. Konkurso nugalėtojai apdovanoti pamokomis, kurias mokiniams veda vienuolika įvairių sričių ekspertų.

Visą laimėtojų sąrašą bei šio konkurso sąlygas galite rasti oficialioje Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje svetainėje.

 

Naujienų kategorijos

Žymos