Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Švietimo mainų paramos fondas, kartu su Lietuvos Respublikos ambasada ir aukštųjų mokyklų atstovais supažindins Rusijos auditoriją su studijų Lietuvoje galimybėmis

2016-03-07

2016 m. kovo 15 d. Lietuvos Respublikos ambasada Rusijos Federacijoje, kartu su Švietimo mainų paramos fondu prie Švietimo ir mokslo ministerijos ir trijų Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovais, Rusijos auditoriją Maskvoje supažindins su studijų Lietuvoje galimybėmis. Susitikimas su Rusijos firmų, bendradarbiaujančių su universitetais ir kolegijomis užsienyje, švietimo įstaigų ir žiniasklaidos atstovais, kitais interesantais vyks Lietuvos ambasadoje Maskvoje. Kitame renginyje J.Baltrušaičio vardo vidurinėje mokykloje dalyvaus šios mokyklos mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai. 

Su Lietuvos aukštųjų mokyklų siūlomų studijų (anglų ir rusų kalbomis) ir mainų programomis užsieniečiams bei neformaliojo švietimo veiklomis supažindins Švietimo mainų paramos fondo, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus verslo kolegijos atstovai. Renginių dalyvius pasveikins Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Remigijus Motuzas. Renginių dalyviai ne tik išklausys Lietuvos atstovų pranešimų, bet ir turės galimybę užduoti klausimus, pabendrauti neformaliai.

Pastaraisiais metais Lietuvoje, ypač po mūsų valstybės įstojimo į Europos Sąjungą, studijuoja vis daugiau studentų iš užsienio šalių, tame tarpe iš Rusijos ir kitų Rytų kaimynių. Mokamų studijų kaina Lietuvoje tris-keturis kartus mažesnė negu Vakarų Europoje, o kokybė pakankamai aukšta. Studijuojantį jaunimą iš Rusijos ir kitų kaimyninių šalių Lietuva taip pat traukia geografiniu ir kultūriniu artumu, saugia ir draugiška aplinka, palyginti nebrangiu pragyvenimu ir patraukliomis laisvalaikio galimybėmis. Šiuo metu Lietuvoje studijuoja 205 studentai iš Rusijos Federacijos. Daugelis mūsų šalies aukštųjų mokyklų turi bendradarbiavimo sutartis su įvairių užsienio šalių institucijomis, vykdo mainų programas, tame tarpe ir su Rusija. 2015-2016 mokslo metais 5 Lietuvos aukštosios mokyklos vykdo dalinių studijų mainus, finansuojamus „Erasmus+“ programos lėšomis, su 13 Rusijos universitetų. Planuojama, kad per šį laikotarpį mainų galimybėmis pasinaudos 34 studentai ir dėstytojai iš Rusijos ir 23 studentai ir dėstytojai iš Lietuvos.

Lietuvos ambasada Maskvoje rengia mūsų šalies aukštojo mokslo pristatymą po trejų metų pertraukos. Šių metų vasarį Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovai dalyvavo specializuotoje studijoms užsienyje skirtoje parodoje Sankt Peterburge.

 

Naujienų kategorijos

Žymos