Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Suaugusiųjų švietėjams rugsėjis prasidėjo susitikimu konferencijoje

2018-09-27
Kartu su rugsėju į mūsų kasdienybę sugrįžta darbo kalendoriai ir juose surašyti darbai, įprastas gyvenimo tempas ir ritmas. Kita vertus, tai ir nauji iššūkiai, siekiai, norai bei galimybės mokyti kitus ar mokytis patiems, bendrauti ir dalintis patirtimi su kolegomis. Todėl labai džiugu, kad gyvam bendravimui ir mokymuisi kartu su kolegomis visus suaugusiųjų švietėjus 2018 m. rugsėjo 19 dieną pakvietė trečius veiklos metus švenčianti „Epale“ platforma.
 
Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje vykusioje konferencijoje „Neformaliojo suaugusiųjų švietimo poreikis ir poveikis Lietuvoje“ savo patirtimi, įžvalgomis, tyrimų duomenimis dalijosi įvairią patirtį skirtingose suaugusiųjų švietimo srityse turintys pranešėjai bei renginio dalyviai. Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro metodininkas-ekspertas Giedrius Steponavičius pristatė tyrimų duomenis ir apžvelgė neformaliojo suaugusiųjų švietimo būklę Lietuvos savivaldybėse. Pranešėjas akcentavo, jog Lietuvoje vis dar vyrauja tendencija, kad suaugusiųjų neformaliajame švietime dalyvauja tos pačios grupės žmonių. Dažniausi mokymų dalyviai išlieka, pavyzdžiui, mokytojai, andragogai, aukštąjį išsilavinimą turintys asmenys, kurie nuolat mokosi, o kitos asmenų grupės lieka neįtrauktos į mokymų programas. Išlieka didesnė tikimybė, kad rugsėjį tobulinti anglų kalbos žinias nuspręs mokytojas, valstybės tarnautojas, o ne statybininkas ar vairuotojas. Taigi, suaugusiųjų švietimo politikos formuotojams ir paslaugų teikėjams išlieka aktualu rasti kelius link tų, kurie vis dar nepasiekiami.
 
Suaugusiųjų švietime turime dar daug neatsakytų klausimų. Todėl didelio susidomėjimo ir diskusijų sulaukė verslininko, investuotojo, rizikos kapitalo fondo „Nextury ventures“ pirmininko, žmogaus, kuris daugiausia savišvietos būdu mokosi visą gyvenimą, Ilja Laurso pranešimas. Ar mokame planuoti savo veiklą? Ar mokame nuolat mokytis? Kaip panaudojame įgytas žinias ir kokiu greičiu jos turi pasiekti klausytoją? Kiek išleidžiama suaugusiojo žmogaus edukacijai ir kiek investuojama į įnovacijas Jungtinėse Amerikos valstijose, Estijoje ir Lietuvoje? Kodėl Lietuvos universitetų studentų sukurtos inovacijos nesulaukia investuotojų paramos ir taip sunkiai bei ilgai skinasi kelią link realaus pritaikymo ir panaudojimo. Kodėl vis dar sunkiai sekasi susikalbėti derinant mokymosi programas ir darbo rinkos pokyčius bei poreikius? Daug klausimų, į kuriuos vis dar ieškome atsakymų ir sprendimo kelių. Tačiau svarbiausia jų ieškoti bendradarbiaujant, diskutuojant ir, žinoma, priimant sprendimus.
 
 
Bendradarbiauti Lietuvos suaugusiųjų švietėjams sekasi „Epale“ platformoje. Apie tai kalba skaičiai. Per trejus veiklos metus „Epale“ ekspertai, Švietimo mainų paramos fondo darbuotojai ir suaugusiųjų švietėjai platformoje publikavo 360 straipsnių, naujienų, šaltinių. Mus pralenkė tik kolegos iš Italijos. Jau yra 1750 platformoje užsiregistravusių suaugusiųjų švietėjų Lietuvoje. Nusileidžiame tik tokioms didelėms valstybėms kaip Turkija, Italija ir Lenkija. Skaičiai ir pasiekimai džiugina, dar maloniau stebėti, kad platforma aktuali ir „gyva“. Čia suaugusiųjų švietėjai dalinasi įgyta patirtimi, sėkmingai įgyvendintais projektais ir jų metu sukurtais produktais. Tokius dalijimosi pavyzdžius konferencijos dalyviai galėjo išgirsti pranešimuose apie sėkmingai įgyvendintus „Erasmus +“ programos projektus. Savo patirtį bei „Epale“ ir „Erasmus +“ bendradarbiavimą pristatė Kauno rajono švietimo centras (Laimutė Ruzgienė, Edita Žaromskienė), VšĮ „Tarptautinis darbo kontaktų tiltas“ (Daiva Žiuramskaitė), Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka (Greta Bacevičiūtė, Odeta Maziliauskienė) ir Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centras (Kristina Martinavičiūtė).
 
Konferencijos dalyvius svetingai priėmusios Nacionalinės dailės galerijos Edukacinio centro kuratorės Eglės Nedzinskaitės teigimu, muziejus yra puiki erdvė žingeidiems suaugusiesiems Tai vieta, kur verta atkeliauti pasisemti idėjų, atsivesti savo besimokančiuosius ir stebint parodas, besikeičiančias ekspozicijas semtis žinių. Muziejus taip pat puiki vieta susitikti su bendraminčiais ir keistis patirtimi. Erdvė, kuri gali įkvėpti diskusijoms ir darbui.  Būtent tai pavyko „Epale“ komandai ir visiems susirinkusiems konferencijos dalyviams. Naujo mokymosi sezono kūrybinga, sėkminga ir diskusijas skatinanti pradžia tikėtina bus puikus įkvėpimas teigiamiems pokyčiams ir atsakymų į klausimus paieškoms.

Naujienų kategorijos

Žymos