Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Šilutiškiai, danai, latviai, estai dalijasi kinestetinio mokymo patirtimi

2015-09-25

Pamario pagrindinė mokykla, įgyvendinanti Siaurės ir Baltijos šalių fondo „NordPlus“ projektą „Kinestetinio mokymo (-si) įtaka mokinių ugdymo (-si) kokybės gerinimui“ sulaukė projekto partnerių ir kolegų iš Danijos, Latvijos, Estijos. Svečiai atvyko į tarptautinę metodinę-praktinę konferenciją. Kelias dienas mokykloje skambėjo anglų kalba.

Mokytojai geriausiai žino, kad vieni informaciją lengviau įsidėmi regėdami, kiti klausydami. Tačiau yra kinestetikai, kurie pasaulį pažįsta lytėdami, judėdami. Norėdami sudominti mokinius dėstomu dalyku, mokytojai naudoja ne tik populiariausius regimąjį bei girdimąjį metodą – vis plačiau pradėjo taikyti kinestetinį mokymą.

Projektą koordinuojanti Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos anglų kalbos vyresnioji mokytoja Iveta Ambrulaitienė sakė, kad projekto tikslas yra keliomis kalbomis išleisti metodinę knygą su CD, kurioje bus aprašyti pamokų pavyzdžiai, padedantys mokytojams stiprinti jų pedagoginę ir didaktinę kompetenciją. Įvairus kinestetiniai metodai yra taikomi mokymosi procese ir neformaliajam ugdymui.

Pirmas projekto partnerių susitikimas įvyko Jūrmaloje (Latvija), antras — Danijoje. Susitikimų metu projekto partneriai pasakojo apie savo mokyklas, darbo patirtį taikant kinestetinio mokymo metodus.

Rugsėjo 7 d. pamariškiai sulaukė projekto partnerių iš Danijos, Latvijos, Estijos, atskubėjusių Į metodinę-praktinę konferenciją. Konferencijos dalyvius pasveikino Šilutės r. švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė.

Plenarinio posėdžio metu išklausyti minėtosios šilutiškės Ivetos Ambrulaitienės, Jette Selmer iš Danijos, Ivetos Kravinskos iš Latvijos pranešimai. Po pranešimų darbas vyko grupėse.

Konferencijos dalyvius, apsilankiusius Šilutės r. savivaldybėje pasveikino administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis ir Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė. Svečiams papasakota apie Pamario kraštą, apžvelgtos krašto aktualijos, kurių viena — spartus mokinių mažėjimas. Diskusijose pastebėta, kad ši problema taip pat aktuali ir Danijos, Tatvijos, Estijos mokyklose. Danai kalbėjo, kad mokytojo specialybė tapo nebepaklausi, todėl mokyklose jau trūksta mokytojų.

Pamariškių kolegos, projekto partneriai ne vien klausėsi pasakojimų apie Šilutę, bet ir susipažino vaikščiodami po musų miestą, lankėsi kitose Lietuvos vietovėse.

 

Naujienų kategorijos

Žymos