Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Romuviečiai – Norvegijoje

2015-11-26

Aštuoni „Romuvos“ gimnazijos mokiniai ir trys mokytojos išvyko į Gausdal mokyklą Norvegijoje. Čia jie vykdė numatytas tarptautinio „Nordplus Junior“ projekto „Praktinių metodų taikymas kiekvieno mokinio pažangai“ veiklas (projekto vadovė – anglų kalbos mokytoja Virginija Balandienė).

Kartu su projekto partneriais iš Suomijos bei Norvegijos gimnazistai pristatė praktinius metodus, taikomus per geografijos ir užsienio kalbų pamokas netradicinėse erdvėse. Dirbdami mišriose grupėse, projekto dalyviai aptarė ir profesinio pasirinkimo galimybes, atsižvelgiant į šalies ir asmeninius poreikius. Vizito metu mokiniai mokėsi Norvegijos istorijos muziejuje po atviru dangumi: susipažino, kaip keitėsi norvegų gyvenimas XVII-XIX a. iki šių dienų, lygino su lietuvių gyvenimo būdu.

Su dideliu susidomėjimu visi laukė išvykos į kalnus, prie didžiausio Europoje Jostedal ledyno. Prieš kelionę mokiniai dalyvavo geografijos pamokoje ir sužinojo, kaip susiformavo ledynai. Mokiniams buvo skirtos praktinės užduotys, kurias jie atliko dviejų dienų išvykoje.

Projekto dalyviai ne tik mokėsi istorijos, geografijos, anglų kalbos, bet ir smagiai leido laisvalaikį. Kultūrinio vakaro metu skambėjo lietuviškos, norvegiškos ir suomiškos dainos, visi smagiai šoko liaudiškus šokius, ragavo tradicinius patiekalus. Balandžio mėnesį „Romuvos“ gimnazija lauks projekto dalyvių iš Suomijos ir Norvegijos – vyks projekto „Praktinių metodų taikymas kiekvieno mokinio pažangai“veiklų apibendrinimas.

 

Autorius: Dina Rakauskienė
Šiaulių naujienos, 2015 11 20

Naujienų kategorijos

Žymos