Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Programos „Nordplus“ rezultatai Lietuvoje stebina ir skaičiais, ir kokybe

2016-07-01

Programa „Nordplus“ Lietuvoje skaičiuoja jau dešimtus metus. Kitais metais prasidės naujas programos etapas. Todėl labai smagu pasidžiaugti, kad programos populiarumas Lietuvoje nemažėja. Tą parodo ir šiais metais gautų paraiškų rezultatai.

Paraiškų skaičius ne tik auga, bet kai kuriose paprogramėse aplenkiame ir kaimynines ar net Skandinavijos šalis. Reikia pripažinti, kad didžiausią populiarumą Lietuvoje programa „Nordplus“ turi aukštojo mokslo sektoriuje.

 

 

Paprogramė „Nordplus Higher Education“ yra skirta aukštajam mokslui. Ja siekiama sustiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą. Apžvelgiant penkerių metų gautų ir finansuotų paraiškų statistiką šiame sektoriuje galima drąsiai teigti, kad skaičiai sparčiai auga. Jei 2012 metais gavome 77 paraiškas, o finansuota 61, tai 2016-aisiais sulaukėme 94 paraiškų, o finansuotos 72 paraiškos. Tokį aukštųjų mokyklų susidomėjimą programa būtų galima paaiškinti tuo, kad aukštajame moksle tarptautinis bendradarbiavimas – būtina sąlyga mokyklų konkurencingumui didinti. Todėl ir žmogiškieji ištekliai, skirti dalyvauti tokiose programose, yra daug didesni nei, pavyzdžiui, paprogramėje „Nordplus Junior“ dalyvaujančiose institucijose. Be to, programa „Nordplus“ – puikus pasirinkimas dėl savo paprastos administravimo sistemos.

 

Galbūt dėl pastarosios priežasties paprogramės „Nordplus Junior“ (skirtos ikimokyklinio, mokyklinio ugdymo ir profesinio mokymo sektoriui) gautų paraiškų skaičius ne taip smarkiai atsilieka ir nuo aukštojo mokslo sektoriaus. Tiesa, šioje paprogramėje gautų paraiškų skaičius nuo 2012-ųjų iki 2016-ųjų gana dinamiškas ir kintantis. Vieni metai sėkmingesni, kiti gal šiek tiek mažiau. Tačiau rekordiniai buvo šie 2016 metai, kai buvo gautos 76 paraiškos, o finansuotos 44 paraiškos.

 

Tačiau visus rekordus, palyginti su praėjusiais penkeriais metais, sumušė programa „Nordplus Adult“ ne tik gautų ir finansuotų paraiškų skaičiumi, bet ir paraiškas teikiančių institucijų naujumu. 2016 metais paprogramė „Nordplus Adult“ gavo 73 paraiškas, kai 2012 metais buvo gautos tik 32 paraiškos. Gautų paraiškų skaičius nuolat augo. Smagu, kad finansuotų paraiškų skaičius šiais metais taip pat rekordinis, net 43 paraiškos, kai ankstesniais metais būdavo vos daugiau nei 30 paraiškų. Džiaugiamės, kad šiais metais suaugusiųjų švietimo sektoriui skirtai paprogramei paraiškas pateikė visiškai naujos, dar programoje nedalyvavusios institucijos. Ir tokių buvo ne viena. Pavyzdžiui, Lietuvos jūrų muziejus dalyvauja programoje pirmą kartą ir gavo aukščiausią įvertinimą. Taip paraišką įvertino ne tik Lietuvos, bet ir skandinavų ekspertai. Šios paprogramės paraiškose vyraujančios temos atitinka šių dienų mūsų regiono aktualijas ‒ migrantų, senjorų raštingumo, prievartos prieš moteris temos.

Būtina paminėti, kad šiais metais paprogramė „Nordplus Adult“ išbandė naują modelį, kai teikiamas šimtaprocentinis finansavimas. Iki šiol reikėdavo prisidėti ir pačioms institucijoms. Tai bandomieji metai. Jei jie pasiteisins, tokia praktika galbūt bus taikoma ir visoms kitoms paprogramėms.

Džiaugiamės, kad visų finansuotų projektų kokybė labai aukšta, temos įdomios, aktualios, naudingos. Programos populiarumas didėja. Jei ankščiau finansavimo balas būdavo tik 14, tai šiais metais ‒ 17. Taip yra ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Skandinavijoje. Taikomi aukštesni reikalavimai, kuriuos tiek mūsų, tiek šalių partnerių institucijos kuo puikiausiai įgyvendina.

 

Visą gautų paraiškų pagal paprogrames statistiką 2012-2016 m. rasite ČIA.

Naujienų kategorijos

Žymos