Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Pekine mezgami dvišaliai Lietuvos ir Kinijos aukštojo mokslo ryšiai

2017-10-24

2017 m. spalio 20 dieną Pekine (Kinija) vyko Lietuvos aukštąjį mokslą pristatantis renginys, organizuotas Lietuvos Respublikos ambasados Kinijoje ir Švietimo mainų paramos fondo. Renginys buvo skirtas aukštojo mokslo užsienyje populiarinimo agentūrų atstovams Kinijoje, siekiantiems bendradarbiauti su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis. Renginyje dalyvavo agentai, Lietuvos Respublikos ambasados Kinijoje ir Švietimo mainų paramos fondo atstovai bei atstovai iš šešių Lietuvos aukštųjų mokyklų.

Švietimo mainų paramos fondo, administruojančio valstybines stipendijas bei Lietuvos aukštojo mokslo tarptautiškumo plėtros projektą "Study in Lithuania" atstovai lankytojams pristatė bendrą informacija apie Lietuvą, Lietuvos aukštojo mokslo struktūrą ir stipendijas skirtas Kinijos piliečiams. Taip pat atstovai iš Lietuvos aukštųjų mokyklų turėjo galimybę pristatyti savo siūlomas galimybes Kinijos studentams, norintiems studijuoti Lietuvoje. Po renginio vykusioje neformalioje diskusijoje Kinijos agentūrų atstovai bei kiti renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su lietuviais, pasikeisti kontaktais ir aptarti bendradarbiavimo galimybes. 

2015 metais 5-ajame Azijos ir Europos švietimo ministrų forume Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija ir Kinijos švietimo ministerija pasirašė susitarimą dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo. Ši dvišalė sutartis skatina akademinius mainus ir stiprina bendradarbiavimą švietimo ir mokslo srityje, o Kinijos piliečiams siūlomos valstybinės stipendijos magistro, trumpojo ciklo, baltistikos ir Lietuvių kalbos vasaros kursams atveria jauniems žmonėms dar daugiau galimybių.

Šis renginys tapo puikia įžanga dviejų dienų "China Education Expo" parodai, vykusiai Kinijos nacionaliniame parodų centre, Pekine, spalio 21 ir 22 dienomis. Parodoje Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovai pristatė studijų galimybes visiems suinteresuotiems studentams ir mezgė ryšius su agentūromis.

Naujienų kategorijos

Žymos