Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Nuotolinės treniruotės – būdas palaikyti sportinę formą karantino metu

2020-04-06

Gilias tradicijas ir turtingą istoriją turintis Šiaulių regbio sporto klubas „Vairas“ karantino metu sporto sales ir aikštynus iškeitė į nuotolines treniruotes namuose. Visą pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija daugkartinius Lietuvos regbio čempionus, garsinančius Šiaulių miestą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, privertė ieškoti naujų būdų, kaip tęsti treniruotes ir toliau palaikyti visų sportuojančių bendruomenės narių gerą sportinę formą.

Aktyvi, palaikanti ir socialiai atsakinga 45 metus gyvuojančio regbio klubas „Vairas“ bendruomenė yra neatsiejama klubo dalis ir jos pergalių garantas. „32 kartus Lietuvos čempionai, 15 kartų – Lietuvos „Regbio7“ čempionatų nugalėtojai, visi šie titulai yra neatsiejamas „Vairo“ bendruomenės nuopelnas.

„Klube turime nemažai narių, kurių seneliai pradėjo žaisti regbį praėjusiame šimtmetyje. Jų vaikai ir anūkai atstovauja „Vairo“ regbio klubui ir Lietuvos nacionalinei rinktinei bei treniruojasi vaikų bei jaunimo grupėse. Mums regbis nėra tik sportas. Tai šeima, kuri sujungia, kuri padeda, kur kiekvienas atranda save pats ir kiekvienam rūpi kiekvienas atskirai, – pasakoja regbio sporto klubo „Vairas“ projektų vadovė Lina Katkevičienė.

„Mūsų projekto tikslas – į fizinio aktyvumo veiklas įtraukti bendruomenės narius, miestelėnus ir reguliariai 2–4 kartus per savaitę sportuoti. Tačiau paskelbus karantiną, laikinai atidėjome veiklas. Praėjus savaitei ir stebint situaciją šalyje, supratome, kad draudimas rinktis į masinius susibūrimus greičiausiai truks ne vieną savaitę, todėl, pakalbėję su treneriais, aptarėme nuotolinių treniruočių galimybes,“ – sako Lina.

Ji pasakoja, kad šiuo metu nuotoliniu būdu klubas vykdo kineziterapines mankštas, skirtas įvairaus amžiaus dalyviams, ir funkcines treniruotes, kuriose dominuoja ištvermės ir jėgos pratimai. Per projektui sukurtą „Facebook“ paskyrą apie nuotolines treniruotes reguliariai informuoja dalyvius, įkelia elektronines nuorodas į nuotoliniu būdu vykstančias treniruotes, prie kurių prisijungę dalyviai gali stebėti, bendrauti ir dalyvauti užsiėmimuose.

„Smagu, kad treniruotės metu sportuoja 13–15 asmenų, nors salėje vesdavome užsiėmimus grupėms iki 10 žmonių. Džiaugiamės, kad turime sportuojančių, kurie anksčiau nelankė mūsų užsiėmimų. Iš to, kad dalyviai aktyviai jungiasi, sprendžiame, kad jie pasiilgę treniruočių. Šiuo metu nuotolinės treniruotės – puiki alternatyva susitikti su bendraminčiais ir aktyviai pasportuoti,“ – džiaugiasi Lina.

Lietuvoje paskelbto karantino laikotarpiu, kai uždrausti visi renginiai, uždaryti sporto klubai ir nevyksta jokie sportiniai užsiėmimai, Švietimo mainų paramos fondas ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skatina sporto projektus, jei tik tai įmanoma, veiklas vykdyti visiems saugiausiu – nuotoliniu būdu.

Regbio sporto klubo „Vairas“ projektas „Bendruomenės ir Šiaulių miesto bei rajono gyventojų įtraukimas į veiklas, skatinančias fizinį aktyvumą“ yra dalinai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Nuotolinės „Vairas“ cross trainning” treniruotės su treneriu Evaldu Kanopackiu

Naujienų kategorijos

Žymos