Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

„Nordplus“ programa domisi vis daugiau Lietuvos švietimo institucijų

2017-04-13

Tai, kad Lietuvai Skandinavijos šalys yra puikus pavyzdys, kaip reikėtų tobulinti švietimo sistemą, kalbama ne vienerius metus.  Perimti Šiaurės šalių patirtį siūlo ir Šiaurės Ministrų tarybos programa švietimui „Nordplus“.  Pagrindinis „Nordplus“ programos tikslas yra sustiprinti plėtrą ir kokybę švietimo sektoriuje bei išlaikyti solidarumo jausmą tarp Baltijos ir Skandinavijos šalių.

„Nordplus“ programa jungianti keturias paprogrames („Nordplus“ Junior, Adult, Higher education ir Horizontal) suteikia galimybę įgyti Šiaurės šalių švietimo patirties ir vaikų darželiams, ir aukštojo mokslo institucijoms, ir suaugusiųjų centrams. Nuo mažiausio iki didžiausio. Todėl nenuostabu, kad kiekvienais metais „Nordplus“ programa populiarėja ir sulaukiame vis daugiau paraiškų. Šių metų kovo 1 d. pasibaigus paraiškų teikimo terminui, galime pasidžiaugti, kad per visas dalyvaujančias šalis iš viso buvo gauta 582 paraiškas. 3824 organizacijos ir institucijos prašė finansavimo mobilumo veikloms, patirties mainų ir tinklų kūrimo projektams. Šiais metais buvo skiriama 24,6 milijonų eurų.

Lietuva ir toliau išlieka aktyvi „Nordplus“ programos dalyvė.  Lyginant su kitomis dalyvaujančiomis šalimis Lietuva aktyviausia „Nordplus Adult ir Horizontal“ paprogramėse. Tačiau daugiausia paraiškų gavome „Nordplus Junior“ projektams.

Lyginat su  2016 metais bendras gautų paraiškų skaičius Lietuvoje, šiek tiek mažesnis nei 2017 m.  Praėjusiais metais iš viso gavome 219 paraiškas, šiais metais 178.  Stabilus paraiškų skaičius išliko „Nordplus Higher Education“ sektoriuje, tačiau „Nordplus Horizontal“ gerokai išaugo (30/45).

Šiais metais, kviečiant Lietuvos įmones ir institucijas teikti paraiškas „Nordplus“ programai, vienas iš tikslų buvo gauti paraiškų iš institucijų, kurios dar nėra dalyvavusios programoje. Galime pasidžiaugti, kad tikslas buvo pasiektas: „Nordplus Adult” – 47 % naujų organizacijų (8 iš 17), „Nordplus Junior” – 60 % (15 iš 25), „Nordplus Higher Education” – 53 % (9 iš 17), „Nordplus Horizontal”- 62,5 % (5 iš 8). Kuo daugiau naujų organizacijų prisijungia prie “Nordplus” programos, tuo didesnę patirtį gauname ir galime pritaikyti Lietuvos švietimo sistemoje.  Tikimės, kad ir ateinančiame paraiškų teikimo etape išliks didelis susidomėjimas programa tarp dar nedalyvavusių institucijų.

Planuojama, kad 2017 – 2018 metų periode bus kreipiamas didesnis dėmesys į projektus, iniciatyvas, kurios skatins sklandesnę ir geresnę pabėgėlių integraciją ir kokybišką mokymo procesą.
 

Naujienų kategorijos

Žymos