Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Ne vasaros stovyklų populiarumas sparčiai auga

2018-03-20

Vaikų edukacinės poilsio stovyklos vasarą yra savaime suprantamas sprendimas, kasmet daugeliui tėvų padedantis išspręsti keblų klausimą – kuo jų vaikai užsiims tris vasaros mėnesius. Tačiau atostogos vaikams būna ne tik vasarą. Pavasario, rudens ir žiemos atostogų metu poreikis užimti vaikus prasminga veikla tėvams būna toks pats svarbus, todėl vaikų stovyklos šaltesniu metu kasmet sparčiai populiarėja. Šios stovyklos skatina vaikus padėti į šalį mobiliuosius telefonus, pailsėti ir pasinerti į aktyvias ir turiningas veiklas.

Projektas „Tobulėk. Auk. Pažink. Kurk (TAPK2)” yra antrasis toks Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotas ir Švietimo mainų paramos fondo administruojamas projektas, kuriame ypatingas dėmesys skiriamas vaikų užimtumui atostogų metu.  2016 metais projektas pirmą kartą į finansuojamas veiklas įtraukė ne tik vasaros, bet ir kitų mokinių atostogų metu vykstančias neformaliojo švietimo programas, kurios sparčiai išpopuliarėjo. Antrus metus vykdoma veikla šiais mokslo metais sulaukė ypač didelio dėmesio iš stovyklų organizatorių ir tėvų. Daugiau nei du kartus išaugo stovyklų ir juose dalyvaujančių vaikų skaičius. Stovyklos 2016 – 2017 m. m. buvo įgyvendinamos 12-oje Lietuvos savivaldybių, šiais mokslo metais šis rodiklis išaugo iki 21.

„Džiaugiamės ne tik didėjančia ne vasaros stovyklų pasiūla, bet ir nuolat augančia stovyklose organizuojamų edukacinių veiklų kokybe. Remiantis pernai atlikta stovyklautojų apklausa, daugumai jų stovyklose vykę užsiėmimai buvo labai įdomūs ir naudingi. Dalyvauti ne vasaros stovyklose jie mielai rekomenduotų savo draugams. Tai parodo, jog ši veikla vaikams Lietuvoje yra labai reikalinga“, – sako Monika Rajeckaitė, projekto koordinatorė.

 

Rudens, žiemos ir pavasario atostogų metu organizuojamose stovyklose vaikų laukia ne tik pramogos, bet ir įvairios edukacinės bei sportinės veiklos. Stovyklų organizatoriai vaikus kviečia aktyviai leisti laiką gamtoje, žaisti orientacinius-pažintinius žaidimus, mokytis čiuožti ir žaisti ledo ritulį, mokytis šokio judesių, tapyti, dirbti kūrybinėse grupėse, susipažinti su amatų meistrais, etninės kultūros specialistais, keliauti ir pamatyti pačius įvairiausius savo šalies kampelius. Daugelis stovyklų skiria daug dėmesio pilietiškumo ugdymui ir sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui.

Informaciją apie visas projekto „Tobulėk. Auk. Pažink. Kurk (TAPK2)” remiamas vaikų stovyklas rasite projekto interneto svetainėje adresu www.tapk.lt. Susidomėję tėvai yra kviečiami tiesiogiai kreiptis į stovyklų organizatorius svetainėje nurodytais kontaktais.

Projektą finansuoja Europos socialinis fondas.

Naujienų kategorijos

Žymos