Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Moksleivių daugiakalbystės olimpiadoje ir vėl skambės per 20 kalbų

2015-08-04

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje (AISV) ruošiasi jau ketvirtus metus iš eilės vyksiančiai   respublikinei  daugiakalbystės olimpiadai ,,AŠ KALBU, TU KALBI – MES BENDRAUJAME!”. Renginyje savo gebėjimus bendrauti keliomis kalbomis demonstruos daugiau kaip 40-ies šalies mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai, skambės per 20 skirtingų pasaulio kalbų.

Šis renginys skatina dalyvius mokytis daugiau įvairių kalbų ir puoselėti individualiąją daugiakalbystę, motyvuoja domėtis kitomis kultūromis ir suteikia galimybę pajusti kūrybiškumo, asmenybės lankstumo, gebėjimo bendrauti įvairiose situacijose įvairiomis kalbomis naudą. Šį šeštadienį vyksiančioje olimpiadoje išbandyti savo daugiakalbystės gebėjimus pareiškė norą 40 mokyklų komandos iš Vilniaus, Trakų, Grigiškių, Rudaminos, Maišiagalos, Šalčininkų, Švenčionėlių, Kauno, Alytaus, Jonavos, Ukmergės, Panevėžio, Druskininkų, Kalvarijos, Kelmės, Plungės, Šilutės, Šilalės, Šiaulių ir Klaipėdos. Kiekvienas dalyvis be savo gimtosios kalbos privalės bendrauti ne mažiau nei dviem kitomis kalbomis, o kiekviena komanda turės atlikti užduotis net trimis skirtingomis kalbomis. Moksleiviai demonstruos anglų, rusų, prancūzų, vokiečių, lenkų, italų, ispanų, japonų, ukrainiečių, turkų, suomių, korėjiečių, armėnų, gruzinų, norvegų, baltarusių, rumunų, latvių, olandų, esperanto, gestų, hebrajų, jidiš, danų ir kitas kalbas.

Kaip ir pernai, šiųmetę daugiakalbystės olimpiadą kartu su Tarptautine Amerikos mokykla Vilniuje organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Švietimo mainų paramos fondas, Ugdymo plėtotės centras, Goethe‘s institutas Vilniuje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Britų taryba,   ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas ir Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo centras.

Šiemet prie olimpiados prisijungė ir IT paslaugų bendrovė „CSC Baltic“, tapusi pirmąja verslo atstove šiame renginyje.  

Olimpiados organizatoriai dalyviams parengė įvairiausių individualių ir komandinių užduočių, kurios skiriasi nuo įprastų mokyklinių egzaminų užduočių tuo, kad jas atliekant reikės komandinio darbo, kelių kalbų mokėjimo ir kūrybiškumo. Moksleivių komandos varžysis ir kalbų kazino žaidime, kur demonstruos sukauptas žinias ne tik apie pasaulio kalbas, bet ir apie jomis kalbančių šalių kultūrą, istoriją, meną, žymius žmones ir kt.

Daugiakalbystės olimpiados apdovanojimų šventė vyks šeštadienį, balandžio 18 d., 18  val., ISM Vadybos ir ekonomikos universitete (Arklių g. 18, Vilnius).

 Daugiau informacijos:

Jolita Norkūnaitė,

Olimpiados organizacinio komiteto pirmininkė

El. paštas: jnorkunaite@aisv.lt

Mob. tel. 8-614-75982

Naujienų kategorijos

Žymos