Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Mėlynais „Erasmus+“ marškinėliais vilkintys bėgikai užtvindė Vilniaus gatves!

2017-06-05

Programos „Erasmus+“ Švietimo ir mokymo dalį Lietuvoje koordinuojantis Švietimo mainų paramos fondas bendradarbiaudamas kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra subūrė didžiausią tarptautinę Vilniaus maratono bėgimo komandą.

Praėjusiais metais skaitlingiausią bėgimo komandą užregistravęs Švietimo mainų paramos fondas šiemet išsikėlė dar ambicingesnį tikslą – tarptautinę komandą padidinti daugiau nei 150 dalyvių.

Tikslas buvo įgyvendintas. Birželio 4 d. sostinėje vykusiame DNB | NIKE „We Run Vilnius“ bėgime dalyvavo net 700 „Erasmus+ 30“ bėgikų. Tai yra didžiausia užregistruota „We Run Vilnius“ komanda per visą šio renginio istoriją. Tokiu būdu „Erasmus+“ bėgikai kartu su visa Europa paminėjo šios programos 30-ies metų jubiliejų.

Prieš pat bėgimą komandos nariai susibūrė Švietimo mainų paramos fonde, kur juos pasveikino Fondo direktorės pavaduotoja Gražina Kaklauskienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros direktorė Guoda Lomanaitė.

„Mūsų komanda atspindi „Erasmus+“ programos dvasią – tarptautiškumą ir masiškumą, vienybę ir solidarumą, kultūrinę įvairovę ir dinamiką – simboliška, kad šioje komandoje petys į petį bėgs įvairių pasaulio šalių piliečiai. Per trisdešimt metų „Erasmus+“ programa suvienijo ir pakeitė milijonų žmonių likimus visame pasaulyje“, – sakė Gražina Kaklauskienė.

Komandoje – programos „Erasmus+” dalyviai iš 53 švietimo institucijų – nuo ikimokyklinio ugdymo įstaigų iki švietimo organizacijų administracijos darbuotojų ar net šalies senjorų. Jauniausia komandos bėgikė – 13 metų moksleivė, o vyriausias – 71 metų amžiaus dėstytojas. Taip pat komandoje dalyvavo daugiau kaip 60 užsieniečių iš daugiau kaip 20 pasaulio šalių – nuo Kinijos iki Portugalijos, nuo Ukrainos iki Turkijos.

Pasimankštinę kartu su komandos trenere – olimpiete ir daugkartine Lietuvos čempione, bėgike Vaida Žūsinaite – bėgikai kartu žygiavo į starto vietą Katedros aikštėje ir ištvermingai bėgo 5 km. ilgio distanciją.

Finišavę bėgikai susibūrė S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros, kur juos pasitiko „Erasmus+“ oro balionas.

Dėkojame visiems dalyvavusiems bėgime!

Kelias bėgimo akimirkas rasite ČIA. Daugiau nuotraukų – jau netrukus.

Naujienų kategorijos

Žymos