Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Magistrantai galės pasinaudoti nauja programos „Erasmus+“ paskolų sistema

2015-08-04

Absolventai, siekiantys įgyti magistro laipsnį užsienyje, jau gali naudotis paskolomis pagal programos „Erasmus+“ paskolų garantijų sistemą.

Susitarimą, kuriuo Europos Komisija garantuoja pagal savo vykdomą programą „Erasmus+“ suteikti iki 30 mln. EUR vertės paskolų, pasirašė „MicroBank“ ir Europos investicijų fondas. Pagal šį pirmąjį susitarimą bus teikiama finansinė pagalba studentams iš Ispanijos, siekiantiems įgyti magistro laipsnį vienoje iš 33 programos „Erasmus+“ šalių, arba šių šalių studentams, siekiantiems įgyti magistro laipsnį Ispanijoje.

„Mes stengiamės remti gabius jaunus europiečius, norinčius įgyti magistro laipsnį užsienyje. Gavę programos „Erasmus+“ paskolas magistrantūros studijoms, Europos studentai galės palankiomis sąlygomis ir už prieinamą kainą investuoti į savo išsilavinimą ir ateitį. Palankiai vertiname šios sistemos pradininką „MicroBank“ ir tikimės ateityje bendradarbiauti ir su kitomis finansų įstaigomis visoje Europoje.“, – sveikindamas šį susitarimą sakė ES komisaras Tibor Navracsics.

Programos „Erasmus+“ magistrantūros paskolų garantijų sistemą šiais metais ėmėsi įgyvendinti Europos Komisija ir EIF, paskelbę konkursą norintiems dalyvauti bankams. Šiai iniciatyvai iš programos „Erasmus+“ biudžeto bus skirta per 500 mln. EUR, kurie padės sutelkti iki 3 mlrd. EUR vertės paskolų gabiems Europos jaunuoliams. Ja siekiama paremti iš viso 200 000 studentų, norinčių įgyti magistro laipsnį užsienyje.

Pagal šią sistemą studentai gali gauti iki 12 000 EUR vienerių metų magistrantūros studijoms ir iki 18 000 EUR dvejų metų magistrantūros studijoms. Europos Komisija užtikrino, kad paskolos būtų teikiamos palankiomis sąlygomis. Pavyzdžiui, iš studentų arba jų tėvų nereikalaujama užstato, siūloma palanki palūkanų norma ir suteikiama galimybė atidėti paskolos grąžinimą. Daugiau informacijos pateikiama programos „Erasmus+“ paskolų magistrantūros studijoms svetainėje ir „MicroBank“ svetainėje.

Nuo šiol visi studentai, gaunantys programos „Erasmus+“ stipendiją arba paskolą, galės naudotis ir „Erasmus+“ studentų ir absolventų asociacijos (ESAA), kuri buvo pristatyta 2015 m. birželio 12 d. Briuselyje vykusiame renginyje, patarimais ir parama. Naujoji asociacija, kuri iki 2020 m. atstovaus daugiau kaip 3 mln. programos „Erasmus+“ studentų, į viena sujungs keturias dabar veikiančias asociacijas ir jų tinklus (programos „Erasmus Mundus“ studentų ir absolventų asociaciją, programos „Erasmus“ studentų tinklą, asociaciją „garagErasmus“ ir tinklą OCEANS).

Kilus klausimams dėl „Erasmus+" programos paskolų garantijų sistemos, kreipkitės į projektų koordinatorę Jurgitą Pilypaitytę el paštu jurgita.pilypaityte@smpf.lt, tel. 8 5 261 0592.

Plačiau: http://erasmus-plius.lt/naujiena/magistrantai-gales-pasinaudoti-nauja-programos-erasmus-paskolu-sistema-153

Naujienų kategorijos

Žymos