Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Lietuvos aukštojo mokslo įstaigos stiprina bendradarbiavimą su Kinijos partneriais

2016-05-12

Dešimties Lietuvos aukštojo mokslo institucijų atstovai Pekine dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo ir Lietuvos ambasados Kinijoje organizuotame seminare, skirtame užmegzti ryšius su Kinijos universitetais ir pritraukti Kinijos studentus studijuoti Lietuvoje.

‎Gausus būrys į renginį atvykusių Lietuvos aukštųjų mokyklų atstovų atspindi išaugusį susidomėjimą Lietuvos mokslo eksportu į Kiniją. 2015 m. Lietuvoje mokėsi tik 87 Kinijos studentai, tačiau įsigaliojusi sutartis dėl abipusio aukštojo mokslo kvalifikacijų pripažinimo, naujos „Erasmus+“ programos bei kitų Europos Sąjungos ir nacionalinių iniciatyvų švietimo mainams remti galimybės skatina Lietuvos švietimo įstaigas stiprinti bendradarbiavimą su Kinijos partneriais. Azijos valstybės – didžiausios užsienio švietimo paslaugų importuotojos.

Seminaro metu ‎jame dalyvavusiems Kinijos ir Lietuvos universitetų atstovams Kinijos, Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijų pranešėjai glaustai pristatė naujausias švietimo mainų tendencijas ir perspektyvas, studentų mainų programų, vyriausybes ir privačių institucijų skiriamų stipendijų, bendrų studijų programų atveriamas galimybes. Didesnė dalis renginio skirta tiesioginiam Kinijos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų dialogui.

Naujienų kategorijos

Žymos