Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Kviečiame registruotis Europos egzaminui 2015

2015-08-04

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia Jūsų mokyklą prasmingai švęsti Europos dieną ir dalyvauti jau  6-ąjame „Europos egzamine“, kuris vyks 2015 m. gegužės 7 d. Registracija jau prasidėjo!

„Europos egzaminas“ – tai žinių apie Europos Sąjungą (ES) patikrinimo konkursas, kurio dalyviai turi atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su ES raida, veikimu, valstybėmis narėmis, piliečių teisėmis ir galimybėmis ES, jos politika ir aktualijomis. Šiais metais papildomą dėmesį skirsime Europos metams vystymuisi ir euro zonai.

Iki 2015 m. balandžio 19 d. užsiregistravusioms mokykloms išsiųsime naujausią mokymo priemonę 9-12 klasėms „Europos Sąjunga“, ES institucijų žemėlapį ir ES politinį žemėlapį. Taip pat pridėsime filmo apie toleranciją „Čia mūsų namai“ DVD kopiją ir keletą smulkių leidinių, kurie padės mokiniams pasiruošti Europos egzaminui. Su elektroniniu Europos egzamino literatūros sąrašu galite susipažinti adresu http://www.pazinkeuropa.lt/europos-egzaminas/europos-egzamino-2015-literaturos-sarasas-1462

Registracija vyks iki 2015 m. gegužės 4 dienos (po balandžio 19 d. užsiregistravę mokytojai paštu negaus aukščiau nurodytų leidinių, juos galės atsiimti iš Europos informacijos centro Vilniuje, Gedimino pr. 16).

Trys geriausiai egzaminą išlaikę mokiniai laimės pažintinę kelionę į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje sau ir savo mokytojams.

Kviečiame organizuoti „Europos egzaminą“ ne tik istorijos, pilietinio ugdymo, geografijos ir ekonomikos mokytojus, tačiau ir užsienio kalbų bei kitų dalykų mokytojus. Konkurso organizatoriai užsiregistravusiems mokytojams pasiūlys naujausios metodinės medžiagos, idėjų klasės valandėlėms ir kitiems renginiams, kurie padės mokiniams pasiruošti laikyti „Europos egzaminą“.

Pagrindinės nuorodos

Artimiausiu metu bus parengtas „Europos egzamino“ plakatas, kuri galėsite parsisiųsti, atsispausdinti ir tokiu būdu paviešinti šią iniciatyvą savo mokykloje. Jį ir visą kitą aktualią medžiagą mokytojai ras savo paskyroje užsiregistravę projektui.

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje bendradarbiaudama su LR Švietimo ir mokslo, Finansų, Užsienio reikalų ministerijomis, Lietuvos Banku, Ugdymo plėtotės centru, Europe Direct informacijos centrais ir Jaunimo Europos komanda.

 

Daugiau informacijos apie Europos egzaminą Jums gali suteikti:

Vytenis Kviklys

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

E. paštas: vytenis.kviklys@ec.europa.eu  

Tel. 85 2431283

 

Dėkojame Jums už pagalbą ir linkime sėkmės,

„Europos egzamino“ organizatoriai

Naujienų kategorijos

Žymos