Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Konferencijoje „Užsienio studentai Lietuvoje: patirtis ir ateitis“ – pokalbis apie užsienio studentų įtaką Lietuvos aukštajam mokslui, ekonomikai ir ateičiai

2019-09-06

Vakar, rugsėjo 05 dieną, „Radisson Blu Royal Astorija“ viešbučio salėje, Vilniuje, vyko konferencija, pavadinimu „Užsienio studentai Lietuvoje: patirtis ir ateitis“. Konferencijos metu buvo pristatyti naujausių Švietimo mainų paramos fondo ir Tarptautinės migracijos organizacijos tyrimų rezultatai bei organizuotos dvi panelinės diskusijos užsienio studentų pasitenkinimo studijomis Lietuvoje, migracijos ir įsidarbinimo mūsų šalyje baigus studijas klausimais.

Augantis studentų iš užsienio skaičius – bene kiekvienos Lietuvos aukštosios mokyklos siekiamybė. Tokie studentai universitete ar kolegijoje ne tik kuria tarptautinę aplinką, plečia studentų akiratį, bet ir skatina aukštąsias mokyklas pasitempti kuriant studijų programas bei keliant dėstytojų kompetenciją. Be abejonės, gaunamų finansinių išteklių svarba čia taip pat yra nenuginčijama. Tačiau dažnas mokslus Lietuvoje baigęs ir įsidarbinti čia siekiantis užsienio studentas susiduria su iššūkiais.

Konferencijoje susirinkę Lietuvos aukštųjų mokyklų tarptautinių ryšių koordinatoriai, suinteresuotų ministerijų ir giminingų institucijų atstovai kalbėjo apie užsienio studentų Lietuvoje augimo tendencijas, aptarti studento iš svečios šalies pasirinkimą studijuoti Lietuvoje lemiantys faktoriai, jų lūkesčių ir realybės neatitikimai, bei palankių sąlygų užsienio piliečiams mokytis Lietuvoje bei įsitraukti į darbo rinką sudarymo svarba. Panelinėse diskusijose dalyvavo Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė, Ministro pirmininko patarėja švietimo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, Lietuvos universitetų rektorių konferenciją atstovavusi Vytauto Didžiojo universiteto Tarptautinių ryšių departamento direktorė Ilona Kazlauskaitė, Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Vidmantas Janulevičius, Lietuvos ambasados Indijoje antroji sekretorė Agnė Sakalauskaitė bei „SpectroCoin“ įkūrėjas Vytautas Karalevicius. Taip pat savo studijų ir gyvenimo Lietuvoje patirtimi dalinosi Vilniaus Universiteto medicinos studijų trečiakursė studentė Jessica Krosny iš Vokietijos bei Vytauto Didžiojo universiteto diplomatijos magistrantė Sophio Tabatadze iš Sakartvelo. Renginį moderavo Mykolas Katkus.

Abu konferencijoje pristatytus tyrimus ir pranešimus rasite renginio svetainėje.

 

Renginio akimirkos:

 

 

 

 

Naujienų kategorijos

Žymos