Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Kokybiškas vaikų poilsis prieinamas kiekvienam

2016-08-23

Vaikų vasaros atostogų metu jų tėvams neretai tenka išspręsti galvosūkį  – ką vaikai veiks visus tris vasaros mėnesius, kaip pasirūpinti įdomia ir prasminga veikla, kaip paskatinti vaikus atsitraukti nuo kompiuterio ir televizoriaus, į šalį padėti telefonus. Sprendimą tam kiekvienais metais pasiūlo įvairiausios vaikų vasaros stovyklos, kuriose vaikų laukia ne tik pramogų įvairovė, bet ir edukacinės ar sportinės veiklos.

Deja, šios stovyklos priverčia tėvus plačiai atverti pinigines, o sumokėti už vaikų vasaros poilsį išgali tikrai ne kiekvienas. Tuo, kad vasaros stovykla daugeliui Lietuvos vaikų neliktų tik neįgyvendinta svajonė, pasirūpina projektas „Tobulėk. Auk. Pažink. Kurk (TAPK2)”, finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis. Tai jau antrasis toks Švietimo mainų paramos fondo projektas, kuris kasmet pasirūpina aktyviu ir turiningu vaikų poilsiu vasaros ir kitų atostogų metu. 

Per penkerius projekto metus įvairiose stovyklose ir edukacinėse veiklose sudalyvauti galės daugiau nei 28 tūkstančiai mokinių iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių. Moksleiviams bus
kompensuojama iki 30 procentų dalyvavimo programoje kainos. Į stovyklas projektas pakvies negalią turinčius vaikus, vaikus iš socialiai remiamų, gausių šeimų, kurie dėl lėšų stokos vasaras dažnai priversti praleisti namuose. Šiems vaikams bus kompensuojama net 95 proc. dalyvavimo programose kainos. Stovyklose bus kviečiami dalyvauti ir vaikai iš Lietuvos tautinių mažumų mokyklų bei užsienyje gyvenantys lietuvių vaikai. Tokiu būdu projektas turėtų paskatinti užsienyje gyvenančius lietuvius bent vasarai grįžti į Lietuvą ir leisti savo vaikams laiką praleisti drauge su bendraamžiais iš Lietuvos, prisiminti lietuvių kalbą, papročius, tradicijas.

Šią vasarą vaikai jau pakviesti sudalyvauti gausybėje stovyklų, kuriose jie galėjo išbandyti įvairiausias veiklas – išmokti gatvės šokių, sveikos gyvensenos principų, susipažinti su Čiurlionio
kūryba, pamatyti gražiausius Lietuvos kampelius. 

Daugiau informacijos apie projektą rasite puslapyje www.tapk.lt.

 

Šaltinis – Europos socialinio fondo agentūra

Naujienų kategorijos

Žymos