Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Innovative designers create a company! (Šiuolaikiniai dizaineriai kuria kompaniją)

Organizacijos pavadinimas – Vilkaviškio r. Gražiškių gimnazija

Poreikis – tokio tipo projektai labai reikalingi, kadangi jauni žmonės turi suprasti, kad jie patys atsakingi už savo gyvenimą ir kad pasyvus stebėjimas ne visada duoda reikalingų rezultatų, todėl reikia imtis aktyvaus vaidmens ir nelaukti, kol kažkas pasiūlys darbą ar užsiėmimą, o verta pačiam išlaisvinti savo kūrybiškumą bei įgyvendinti svajones. Taigi mūsų, mokytojų vaidmuo yra paskatinti mokinius, padėti atskleisti jų smalsią prigimtį ir padrąsinti imtis aktyvaus vaidmens padedant mokiniams praktiškai mokytis verslumo pagrindų ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.

Tikslas – skatinti verslumą, atsakomybę už savo veiksmus, kūrybiškumą; tobulinti anglų kalbos, komunikacinius, IKT įgūdžius; prisidėti prie Europinės dimensijos plėtros bendraujant su kitų šalių mokiniais.

Įgyvendinimas – pirmiausiai mokiniai prisistatė, susipažino su bendraamžiais iš kitų šalių, atskleidė savo nacionalinius ypatumus, įžymias vietas. Toliau buvo generuojamos idėjos  – mokiniai grupelėse generavo idėjas, vertino aplinkybes ir iš keleto idėjų liko dvi – viena – gaminti saldžius siurprizus (dovanas pagal užsakymą) su jubiliato vardu lapelyje (kepinio viduje) bei idėja apie magnetukus. Mokiniai, įvertinę aplinkybes, pasiliko prie magnetukų idėjos bei ėmė gaminti pirmuosius produktus. Šis projektas motyvavo mokinius, nes jie jautė atsakomybę už savo veiksmus, pačių užsibrėžtus tikslus; bendraudami bei keisdamiesi informacija apie verslą su bendraamžiais iš kitų šalių, patobulino savo komunikacinius bei IKT įgūdžius.

Rezultatai – mokiniai susipažino su teoriniai reikalavimais kuriant įmonę, kas jiems pravers ateityje steigiant savo verslą; patobulinti IKT, anglų kalbos bei komunikaciniai įgūdžiais, bendraudami su kitų šalių mokiniais praplėtė žinias apie Europos kultūras; įkvėpė norą toliau bendrauti su bendraamžiais iš kitų šalių bei plėtoti verslo idėjas; padidėjęs pasitikėjimas savimi.

Tęstinumas – projektą neabejotinai galima tęsti, kadangi komandų mintyse – dar daugybė nepagamintų magnetukų; taip pat neatsisakoma minties gaminti pyragėlius – siurprizus bei steigti kitas įmones, neužmirštant ir socialiai atsakingo verslo idėjos, skatinant mokinių atsakomybę, toleranciją bei supratimą.

Sklaida – eTwinning Twinspace. Taip pat projektas pristatytas mokinių tėvams susirinkimo metu bei mokytojams mokytojų susirinkimo metu. Be to, pasidalinta idėjomis bei patirtimi su mokykloje veikiančia mokinių mokomąja bendrove „Gražuolių duona“.

Oops! We could not locate your form.