Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

BRIGHT NEW STAR OF EUROPE

Organizacijos pavadinimas – Kaišiadorių r. Rumšiškių Antano Baranausko gimnazija

Poreikis. Praplėsti mokinių/mokytojų/tėvų akiratį suteikiant galimybę keliauti ir pažinti kitas        kultūras bendraujant/bendradarbiaujant anglų kalba su kitomis Europos šalių mokyklomis, mokytis dirbti komandoje bei gebėti kūrybiškai/patraukliai pateikti („parduoti“) savo sukurtą produktą. (Mokiniai gyvena mažame miestelyje, todėl projektas-langas į platesnį pasaulį.)

Tikslas. Pagrindiniai projekto tikslai – suteikti mokiniams galimybę bendradarbiauti ir komunikuoti bendrose suplanuotose veiklose, suprasti, pažinti ir vertinti socialinę ir kultūrinę Europos mozaiką, tobulinti anglų kalbos komunikacines kompetencijas, ugdyti verslumo gebėjimus bei supažindinti mokinius, mokytojus bei tėvus su kitomis Europos šalių kalbomis, išmokti raktinius (gražiausius) žodžius kitomis kalbomis, juos vartoti.

Dalyviai – mokiniai/mokytojai/tėvai iš Rumunijos, Airijos, Ispanijos, Portugalijos, Turkijos, Lenkijos ir Lietuvos. Tai žmonės iš skirtingų socialinių-ekonominių sluoksnių, kultūrų ir  religijų. Ši patirtis padėjo mums suprasti ir pažinti įvairias kultūras ir žmones, ko pasekoje  tapome aktyvesniais bei atsakingesniais Europos gyventojais. Bendradarbiaudami ir dirbdami  drauge  geriau pažinome ir vertiname savo ir kitų šalių kultūrinį ir tautinį paveldą, suradome daug naujų draugų.

Įgyvendinimas. Dviejų metų eigoje buvo bendradarbiaujama 6 bendrais visoms šalims aspektais (temomis): Mano mokykla, mano miestas, mano šalis, Tradicinis sportas ir žaidimai, Maistas, muzika ir šokiai, Mitai, istorijos ir legendos. Visos temos buvo pristatytos susitikimų metu skirtingose šalyse ir produktai patalpinti  www.brightnewstar.lt tinklialapyje. Projekto pabaigoje sukurtas DVD(leidėjai-portugalų mokykla, tai- projekto apibendrinimas), ir išleisti du virtualūs laikraščiai(leidėjai-ispanai,turkai,portugalai).

Mūsų mokyklai pagrindinis uždavinys buvo sukurti tarpkultūrinį, patrauklų 6 temų darbinį tinklialapį atspindintį visų šalių partnerių įgyvendinamas veiklas/temų pristatymus per du  metus. Mes nuolat pildėme ir atnaujindavome “Meetings+evaluation“ ir Lithuania puslapius. Darbinė projekto kalba-anglų.

Rezultatai,kuriuos pasiekė mūsų gimnazija:

  1. Sukurtas ir apipavidalintas tinklialapis www.brightnewstar.lt
  2. Sukurtos prezentacijos visoms 6 temoms (patalpinta tinklialapyje) bei klausimynėlis apie mokyklą kitų šalių moksleiviams.
  3. Mokinių sukurtas DVD, kuriame užfiksuotos gražiausios susitikimų užsienio šalyse akimirkos
  4. Įvykdėme 32 mobilumus
  5. Sukurtas mini dvikalbis lietuvių–anglų kalbų žodynėlis
  6. Sukurti rankų darbo suvenyrai; trispalvės pintos apyrankės, popierinės trispalvės širdelės, pasiūtos lininės staltiesėlės, dekoruotos gintariukais, lininiai dovanų maišeliai su Comenius ženklais, lininės prijuostės ir rankomis dekoruoti arbatos puodeliai (šiuos produktus dovanojome susitikimų metu jų dalyviams

      Tęstinumas. Susirašinėjimas el.laiškais, Facebook, pasikeitimas vizitais

      Sklaida: EST platforma, straipsniai apie projektą rajoniniame laikraštyje „Kaišiadorių aidai“, projekto tinklalapyje www.brightnewstar.lt, mokyklos tinklalapyje, projekto veiklų prezentacijos mokyklos bendruomenei po kiekvieno susitikimo, projekto kampelyje bei mokyklos sienlaikraštyje, projektų mugėje rajono mokytojams ir mokiniams Žiežmariuose.

 

Oops! We could not locate your form.