Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Jungtinė Karalystė nedalyvaus naujame „Erasmus+“ etape

2021-01-13

2020 m. sausio 31 d. prasidėjo Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos procesas, tačiau visus 2020-uosius ji liko ES muitų sąjungoje ir bendrojoje rinkoje. Kadangi Jungtinė Karalystė, pagal studijų mainų populiarumą Lietuvoje, yra pirmajame dešimtuke, domimės, kokių pokyčių programai „Erasmus+“ atneša 2021-ieji bei galutinai įvykęs „Brexit“.

Kokios pasekmės jau vykstantiems projektams?

Jau finansuotų „Erasmus+“ projektų vykdytojai ir dalyviai „Brexit“ tiesiogiai nepajaus. 2014–2020 m. finansavimą gavę projektai galės būti įgyvendinami taip, lyg Jungtinė Karalystė tebebūtų Europos Sąjungos narė – mainai galės vykti pilna apimtimi iki veiklų pabaigos, dalyviai galės atvykti iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą ir atvirkščiai.

„Visgi laimėtojų šioje situacijoje nėra. Galimybių mokymuisi, studijoms ir praktikai sumažės tiek Jungtinės Karalystės, tiek ir kitų šalių, dalyvaujančių programoje, piliečiams. Nuo 2021 m. sausio 1 d. „Erasmus+“ dalyviams, vykstantiems į Jungtinę Karalystę ne trumpesnėms nei 6 mėnesių studijoms ar praktikai, reikės vizos“, – pasakoja Gražina Kaklauskienė, Švietimo mainų paramos fondo direktorės pavaduotoja. Šioje interneto svetainėje galima pasitikrinti, kokiais atvejais keliaujant į Jungtinę Karalystę reikalinga viza: https://www.gov.uk/guidance/the-uks-points-based-immigration-system-information-for-eu-citizens#working-in-the-uk-from-january-2021.

Kaip vyks švietimo mainai nuo 2021 metų?

Jungtinė Karalystė priėmė sprendimą nuo 2021 m. pasitraukti iš programos „Erasmus+“, todėl Lietuvos švietimo institucijos nebegalės bendradarbiauti su Jungtinės Karalystės institucijomis per šią programą. Tačiau būdų išlaikyti tarptautinį bendradarbiavimą išliks.

„Tikėtina, kad bendradarbiavimas tarp abiejų šalių aukštųjų mokyklų bus vykdomas ir toliau, pagal jau pasirašytas arba ateityje pasirašomas dvišalio bendradarbiavimo sutartis, naudojant institucines lėšas. Taip pat Jungtinės Karalystės Vyriausybė paskelbė apie naujai kuriamą „Turingo“ tarptautinę studentų mobilumo programą, kuria tikimasi pakeisti Jungtinės Karalystės dalyvavimą programoje „Erasmus+“. Ar Lietuva prisijungs prie šio finansinio mechanizmo, nuspręs Lietuvos atsakingos nacionalinės institucijos, – kalba Gražina Kaklauskienė Švietimo mainų paramos fondo direktorės pavaduotoja.

Planuojama, kad „Turing“ programa, startuosianti 2021 m. rugsėjį, teiks finansavimą JK dalyvių išvykstamajam aukštojo mokslo, profesinio mokymo ir bendrojo ugdymo dalyvių mobilumui. Tiesa, bendradarbiavimo su šalimis, esančiomis už ES ribų, ši programa nefinansuos. Daugiau informacijos apie „Turing“ programą: https://www.gov.uk/government/news/new-turing-scheme-to-support-thousands-of-students-to-study-and-work-abroad

Pažangą šiuo klausimu galima stebėti  https://www.erasmusplus.org.uk/the-transition-period

Naujienų kategorijos

Žymos