Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Jaunieji danai lyderystės paslapčių sėmėsi iš lietuvaičių

2015-11-26

Net 21 paaugliško amžiaus danas praėjusią savaitę kėdainiečių kvietimu viešėjo Lietuvoje. Čia jaunieji užsieniečiai sėmėsi lyderystės, viešojo kalbėjimo paslapčių. 0 pavasarį į Daniją vyks visa jaunųjų kėdainiečių klasė.

„Vyko „Nordplus“ klasių mainų projektas „Leaders and achievers“ (lyderiai ir pasekėjai). Pas mus atvyko visa 13-14 metų paauglių klasė iš Danijos. Šį projektą rengiau specialiai „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ septintokams ir aštuntokams. Džiugu, kad projekto įgyvendinimui gavome finansavimą mobilumui: 21 žmogui atvykti iš Danijos, ir tiek pat Kėdainiečių pavasarį, išvykti į Daniją. Iš viso buvo gauta 15 tūkst. eurų“, – sakė Gitana Kaupienė, projekto koordinatorė, „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ vadovė.

Jaunieji svečiai iš Danijos Lietuvoje svečiavosi keturias dienas, per kurias jie ne tik aplankė didžiuosius Lietuvos miestus, bet ir sužinojo, kaip ugdyti savo, kaip lyderio, savybes, kokios yra pagrindinės viešojo kalbėjimo taisyklės.

„Pirmadienį svečiai buvo pasitikti. Jie Šviesiojoje gimnazijoje pristatė savo mokyklą, savo šalies kultūrą, o po to išsiskirstė apsigyventi į kėdainiečių, „Sėkmės ir lyderystės mokyklos“ mokinių, šeimose“, – sakė G. Kaupienė.

Antradienį danai išvyko į Vilnių – apie lyderystę jiems pasakojo VšĮ „Kitas variantas“ lektoriai, užsiėmimai vyko Vilniaus savivaldybėje. Vėliau buvo organizuojama ekskursija į Valdovų rūmus, vaikščiota po senamiestį. Kitą dieną svečiai buvo nuvykę į Kauną – čia vyko edukacinė ekskursija, Kauno technologijos universitete vyko paskaita apie viešąjį kalbėjimą.

Paskutiniąją viešnagės dieną danai lyderystės subtilybių mokėsi kartu su Šviesiosios gimnazistais. „Mūsų mokiniai šia tema yra išklausę nemažai kursų, tad turi nemažai žinių apie tai. Visi kartu, pasiskirstę į grupes, jie kūrė savo svajonių mokyklą“, – pasakojo G. Kaupienė.

Vėliau, jau vakare, gimnazistai svečiams suorganizavo koncertą.

„Danijoje popamokinė veikla yra gana skurdi, jie neturi tokių tradicijų kaip mes. Danai mokosi, sportuoja, bet nei dainų, nei šokių būrelių neturi. Ne pirmą tokį projektą darome, tad mūsų svečiai visada būna maloniai nustebinti, kai Šviesiosios gimnazistai parodo savo muzikinius, šokio gebėjimus“, – kultūrinius skirtumus išskyrė pašnekovė.

Nors projekto esmė – jauno asmens, kaip lyderio, formavimas, šis projektas svarbus ir tuo, kad jaunuoliams teko „išeiti iš savo komforto zonos“. Pasak pedagogės, mainų programos metu, jaunimui reikia gyventi svetimose šeimose, kalbėti anglų kalba, būti svetingiems, pamiršti savo „noriu-nenoriu“, netgi laužyti stereotipus.

Projektas tapo savotišku iššūkiu ir projekto rengėjams, mat jis buvo pirmasis, organizuotas tokiems jauniems, paaugliško amžiaus, žmonėms. „Pirma patirtis, bet labai vykusi“, – šyptelėjo G. Kaupienė.

Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje apsilankė 21 jaunasis danas. Pavasarį į Daniją vyks 21 kėdainietis.

 

Autorius: Vaida Masilionytė
Kėdainių mugė, 2015 11 20

Naujienų kategorijos

Žymos