Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Įvyko pirmasis Lietuvos valstybinių stipendijų gavėjų susitikimas

2016-11-11

2016 m. lapkričio 10 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybėje vyko pirmasis Lietuvos valstybinių stipendijų gavėjų susitikimas. 

Veikianti nuo 1997-ų metų Lietuvos valstybinių stipendijų programa ne tik užtikrina galimybę Lietuvos studentams ir dėstytojams studijuoti bei stažuotis užsienyje, bet taip pat suteikia galimybę užsieniečiams pasisemti žinių Lietuvoje. Švietimo mainų paramos fondas šią programą administruoja nuo 2007-ų metų.

Renginyje dalyvavo užsienio studentai, gavę Lietuvos valstybės paramą nuolatinėms magistro studijoms Lietuvos universitetuose 2015 bei 2016 metais, taip pat užsienio studentai ir tyrėjai, atvykę pagal Valstybinių stipendijų programą, Baltistikos studijoms ir mokslinėms stažuotėms.

Iš viso renginyje dalyvavo apie 100 dalyvių iš 15 šalių. Taip pat dalyvavo Latvijos, Gruzijos, Italijos ambasadoriai ir atstovai iš Kinijos, Ukrainos, Čekijos, Baltarusijos, Azerbaidžano ambasadų.

Šio renginio tikslas buvo didinti Lietuvos valstybinių stipendijų programos žinomumą, dalintis gerąja studentų patirtimi ir kurti tvirtesnius santykius su esamais programos dalyviais, paraginti juos burtis į Alumni ir skatinti juos tapti Lietuvos ambasadoriais, pasaulyje skleidžiančiais teigiamą žinią apie Lietuvos aukštąjį mokslą.

2016 metais pagal Valstybinių stipendijų programą, Lietuvos aukštosiose mokyklose buvo priimta beveik 250 užsieniečių iš 25 užsienio šalių. Iš jų 120 studentų Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros mokymams, 29 studentai trumpalaikėms ir baltistikos studijoms ir 26 tyrėjai mokslinių tyrimų vizitams. Dieninės magistrantūros studijos finansuotos 67 studentams. Iš jų 40 ukrainiečiai, kiti Baltarusijos, Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžano, Kazachstano ir Kinijos piliečiai.

 

Renginio akimirkos:

Naujienų kategorijos

Žymos