Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Įkvėpk energijos keistis

2015-10-05

Ar kada nors susimąstei, kiek kartų žmogus per savo gyvenimą įkvepia? Tikrai tiek pat kartų, kiek ir iškvepia. Galima būtų skaičiuoti. Turėtume atkreipti dėmesį į žmogaus amžių, sveikatos būklę, fizinį pasirengimą, aplinkos faktorius ir gal dar keletą aspektų. Žinodami, kad žmogus vidutiniškai per minutę įkvepia 16 – 20 kartų, galime įsivaizduoti, kad žmogaus gyvenimo laikotarpyje šie skaičiai išauga nepaprastai stipriai. Kiekvienas įkvėpimas mums pratęsia gyvenimą, garantuoja išlikimą. Bet tai tik žmogaus fizinis poreikis.

Vilniaus „Židinio” suaugusiųjų gimnazija siūlo „įkvėpti” kartu ir patenkinti ne tik savo fizinius poreikius, bet tuo pačiu įgauti naujos energijos mokytis bei atrasti savo svajonių vietą visuomenėje bei darbo rinkoje. O tam, kad tai padaryti, reikia visai nedaug. Juk paprastai kvėpavimas mums sekasi lengvai. Mūsų siūlomi žingsniai svajonių išsipildymo link taip pat yra paprasti. Pamanysite, kad gražbyliaujame? O Jūs pabandykite…

2013 – 2014 m. vykdėme „Nordplus Adult“ projektą „Teatras kaip kūrybiškas įrankis suaugusiųjų integracijai į visuomenę ir į darbo rinką”. Trumpai projektą pavadinome „Įkvėpk”. Projektui susibūrė trys organizacijos iš trijų Šiaurės Europos šalių: Vilniaus „Židinio” suaugusiųjų gimnazija (Lietuva), Parnu suaugusiųjų gimnazija (Estija), Užsienio kalbų mokykla (Suomija). Visas tris organizacijas bendram projektui įkvėpė vienijantis dalykas – teatras. Kiekviena organizacija turėjo tam tikros patirties, dirbant su atskirais teatro metodais suaugusiųjų formaliajame ir neformaliajame ugdyme. Susitelkę bendram projektui, nutarėme panagrinėti sunkumus, su kuriais susiduriame, pasidalinti patirtimi, mokytis vieniems iš kitų bei atrasti ir išbandyti dar nepažintus teatro metodus (sociodramą, Forum teatrą, Playback teatrą, fototerapiją). Vienas pagrindinių projekto tikslų buvo – padėti „įkvėpti” suaugusiesiems besimokantiesiems, ugdyti jų kritinio mąstymo įgūdžius, gebėjimus prisitaikyti prie besikeičiančios visuomenės ir darbo rinkos.

Projekto ribose įvyko trys susitikimai – po vieną kiekvienoje šalyje. Jų metu daug mokėmės, kalbėjomės, bandėme ir planavome. Šiandien, pasibaigus projektui, kiekvienas galime drąsiai teigti, kad investuotas laikas pasiteisino. Mūsų pamokos ir neformali veikla tapo įdomesnė, patrauklesnė šių dienų besimokantiesiems suaugusiesiems. Vis išgirstame apie buvusių mokinių „sėkmės istorijas”, bei nepaprastai džiaugiamės tuo, kad mes – projekto „Įkvėpk” partneriai tapome draugais ir jau ne kartą buvome susitikę, pasibaigus projektui. Projektas „Įkvėpk” įkvėpė ne tik tam tikrus mokinius keistis, būti drąsesniais ir labiau pasitikinčiais savimi, bet tuo pačiu ir mus – projekto dalyvius. Įgytą patirtį skleidžiame kolegoms – pristatome išmoktus teatro metodus bei skatiname domėtis ir plėsti žinias. 

Ruošdamiesi projektui, įkvėpėme gryno oro ir supratome, kad kiti įkvėpimai mums gali atnešti dar daugiau energijos ir noro keistis. Neketiname nurimti. O jei Jums pasidarė įdomu sužinoti, ką nuveikėme po to, kuo gyvename dabar ir ką planuojame ateičiai, visada laukiame Jūsų. Pas mus šilta ir pas mus pildosi svajonės. Tiesiog ateikite, ar parašykite. Mes padėsime Jums „įkvėpti”.

 

– Vilniaus „Židinio” suaugusiųjų gimnazijos
  Humanitarinių ir socialinių mokslų skyriaus vedėjas
  Projekto „Įkvėpk” vadovas
  Edvinas Šimulynas

Naujienų kategorijos

Žymos