Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Į Lietuvą bus leidžiama atvykti studentams iš užsienio

2020-08-12

Šiandien Vyriausybės posėdyje pritarta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui leisti į Lietuvą atvykti užsienio valstybių piliečiams, priimtiems studijuoti šalies aukštosiose mokyklose.

Europos Sąjungos rekomendacijose pažymima, kad užsienio studentams turi būti užtikrinta galimybė atvykti į juos priėmusias aukštąsias mokyklas, asmenų vykimas į kitas šalis mokslinių tyrimų, studijų ir stažavimosi tikslais yra tarp svarbiausių kriterijų, numatančių galimybę priimti tokį sprendimą.

„Artėjant mokslo metų pradžiai, gaunama daug užklausų dėl užsienio studentų atvykimo. Ministerija palaiko šį sprendimą, kuris leis toliau plėtoti studijų tarptautiškumą. Tačiau užsienio studentus priimančios aukštosios mokyklos turės užtikrinti visus saugumo reikalavimus, susijusius su COVID-19 prevencija – atvykusių asmenų saviizoliaciją, asmens higienos priemonių užtikrinimą, srautų reguliavimą ir pan. Tai yra svarbiausia sąlyga“, – teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Aukštosios mokyklos vadovausis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovų sprendimais dėl sveikatos saugos ir kitų ligos valdymo sąlygų užtikrinimo.

Naujienų kategorijos

Žymos