Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Gegužės 9-oji – Europos Diena! Švęskime ją kartu!

2015-08-04

Gegužės 9-ąją šventėme Europos dieną! Šie metai Europoje yra paskelbti Europos metais vystymuisi, tad švęsti turėjome net dvigubą progą. Gegužės 8–10 dienomis Europos Parlamentas kvietė visus Vilniečius ir Vilniaus svečius į V. Kudirkos aikštę ir Gedimino prospektą, kur visi galėjo pabuvoti skirtingose Europos šalyse vaikščiodami didžiuliu Europos Sąjungos žemėlapiu, paskanauti skirtingų šalių kulinariniais stebuklais, pasiklausyti grupių „Biplan“ ir „Skamp“, bei sudalyvauti aktyviame orientavimosi žaidime „Europass“.

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją – tarptautinį, politinį bendradarbiavimą taikos ir ekonominio stabilumo vardan. Šis pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia, o gegužės 9-oji – Europos diena.

Europos diena, ne vien tik sostinės, bet visos Lietuvos (ir, žinoma, visos Europos) šventė, tad smagių renginių netruko ir kituose Lietuvos miestuose. Daugiau informacijos apie juos rasite oficialiame Europos dienos tinklapyje.

Naujienų kategorijos

Žymos