Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Europos Komisija dalijasi trumpu filmuku apie Europos kalbų ženklo iniciatyvą

2016-09-15

Europos Komisija, siekdama populiarinti kalbų mokymąsi ir Europos kalbų ženklo iniciatyvą, sukūrė trumpą filmuką apie tai, kuo ši iniciatyva svarbi žmonėms skirtingose Europos šalyse. 

Filmuką pasižiūrėti galite čia.

Europos kalbų ženklas – tai apdovanojimas suteikiamas pačioms įvairiausioms įkvepiančioms iniciatyvoms, kurios skatina mokytis kalbų. Jis buvo įkurtas įgyvendinant vieną iš Europos tikslų – kad piliečiai greta savo gimtosios kalbos galėtų bendrauti dar bent dviem kalbomis.

Europos kalbų ženklu siekiama paskatinti naujas kalbų mokymo(si) iniciatyvas, įvertinti naujus kalbų mokymo metodus, bei didinti informuotumą apie regionines ir mažumų kalbas.Ši iniciatyva apima visus švietimo ir mokymo aspektus, nepriklausomai nuo besimokančio asmens amžiaus ir taikomų metodų.

Europos kalbų ženklas teikiamas vieną ar du kartus per metus šioje iniciatyvoje dalyvaujančiose šalyse. Apdovanojimas teikiamas institucijoms, už novatoriškiausią kalbų mokymo projektą, asmeniui, padariusiam didžiausią pažangą mokantis užsienio kalbų, arba geriausiam kalbos mokytojui.

Lietuvoje šiuo ženklu didžiuojasi tokios institucijos kaip Vytauto Didžiojo universitetas, įgyvendinęs projektą „Frepy“, skirtą mažiems vaikams mokytis užsienio kalbų, Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla už ypatingai smagiai paminėtą ir visą mokyklos bendruomenę įtraukusią Europos kalbų dieną, ir kiti aktyvūs žmonės ir institucijos, skatinančios kalbinę įvairovę. 

Naujienų kategorijos

Žymos