Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

„Europos kalbų ženklo“ konkurso finale – trys gimnazijos

2020-06-23

Paskelbti „Europos kalbų ženklo“ konkurso finalininkai. Jais tapo Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazija, Pandėlio gimnazija ir Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija.  Visos trys gimnazijos konkursui pateikė programos „eTwinning“ projektus. Tris konkurso finalininkus išrinko speciali Švietimo mainų paramos fondo sudaryta komisija, atrinkta iš įvairių, su kalbų mokymu susijusių institucijų atstovų.

Pagrindinio prizo laimėtojas paaiškės šį lapkritį vykstančiame Švietimo mainų paramos fondo kasmetiniame apdovanojimų renginyje. Pagrindinį prizą konkurso laimėtojui skyrė Europos Komisija – tai „Europos kalbų ženklo“ sertifikatas bei kvietimas dalyvauti Europos kalbų dienai skirtame renginyje Briuselyje, kuris šiemet vyks nuotoliniu būdu.

Visos konkursui pateiktos iniciatyvos dėl publikos simpatijų prizo varžėsi „eTwinning Lietuva“ ir „Erasmus+ Lietuva“ „Facebook“ paskyrose. Daugiausia simpatijų atiteko Kėdainių profesinio rengimo centrui už  įstaigoje organizuotą lietuvių kalbos dienų renginių ciklą, Elektrėnų lopšeliui-darželiui „Pasaka“ už projektą „Pasakyk pasauliui labas“ ir Mažeikių lopšeliui-darželiui „Gintarėlis“ už projektą „Friends from all over the world“. Šios švietimo įstaigos apdovanotos Švietimo mainų paramos fondo specialiaisiais prizais ir padėkomis.

„Europos kalbų ženklo“ konkursas, vykstantis kas dvejus metus, skirtas paminėti Europos kalbų dienai, pagerbti tuos, kurie savo veiklomis daug dėmesio skiria kalbų mokymuisi – ir gimtosios kalbos žinių stiprinimui, ir užsienio kalbų lavinimui. 2020-aisiais daugiau dėmesio skiriama socialinės įtraukties temai – kalbų mokymasis kaip ir mobilumo programos – skirtos visiems.

Gegužės mėnesį vykusiam „Europos kalbų ženklo“ konkursui pateiktos net 23 paraiškos. Daugiausia jų (16) pateikė bendrojo ugdymo įstaigos – lopšeliai-darželiai, mokyklos, gimnazijos, aktyvios buvo ir profesinio mokymo įstaigos – jos pateikė 5 paraiškas, dar 2 paraiškos atkeliavo iš aukštųjų mokyklų.

Visų konkursui pateiktų projektų sąrašą galite peržiūrėti čia.

 

Naujienų kategorijos

Žymos