Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

„Erasmus+“ studijos Honkonge – tai jau realu!

2015-08-06

Nuo 2015 m. Lietuvos aukštosios mokyklos gali vykdyti mobilumo veiklas su beveik viso pasaulio šalių aukštosiomis mokyklomis. Be „Erasmus+“ programoje jau dalyvaujančių 28 ES šalių, taip pat Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino, Turkijos ir Makedonijos, į programą šalių Partnerių statusu įsitraukia Vakarų Balkanų šalys, Rytų partnerystės šalys, Rusijos Federacija, Pietų Viduržemio šalys, Azijos šalys, Centrinės Azijos šalys, Lotynų Amerikos šalys, Industrinės Azijos šalys, Pietų Afrikos Respublika, JAV ir Kanada.

2015 m. konkursui studentų ir dėstytojų mobilumui i ir iš Partnerinių šalių paraiškas pateikė 30 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Ekspertai teigiamai įvertino ir pasiūlė finansuoti 25 mobilumo projektus.

Lietuvos aukštosioms mokykloms mobilumo projektams vykdyti su  šalimis Partnerėmis 2015 m. yra skirta 1 615 064 eurai. Planuojama, kad vykdant mobilumo projektus išvykti ar atvykti studijoms, dėstymo ar mokymosi vizitams turės galimybę 608 mobilumo dalyviai iš Lietuvos ir šalių Partnerių. Lietuvos aukštųjų mokyklų biudžeto poreikis mobilumo projektų paraiškose Lietuvai skirtą biudžetą viršijo daugiau nei 7 kartus (11 933 491 euras). Pagal biudžetą išvykti ar atvykti studijoms, dėstymo ar mokymosi vizitams turės galimybę 608 mobilumo dalyviai iš Lietuvos ar šalių Partnerių.

Nauja tarptautinio mobilumo kryptis nesumažina galimybių studentams išvykti dalinėms studijoms ES šalyse. Europos komisija 2015 metais Lietuvai skiria 8 milijonus eurų tarptautinio mobilumo ES šalyse vykdymui.

Lietuvos aukštųjų mokyklų pateiktose paraiškose populiariausios naujos mobilumo kryptys: industrines Azijos ir Okeanijos šalys (Australija, Brunėjus, Honkongas, Japonija, Korėja, Makao, Naujoji Zelandija, Singapūras, Taivanas), JAV ir Kanada, Centrinės Azijos regionas (Kazachstanas, Kirgizija, Tadžikistanas, Turkmėnija, Uzbekistanas), bei Rytų partnerystės šalys.

Švietimo mainų paramos fondo, administruojančio „Erasmus+“ programos švietimo sritį Lietuvoje direktoriaus pavaduotoja Gražina Kaklauskienė teigia, kad nauja veikla dar labiau padidins programos patrauklumą. Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai itin aktyviai naudojasi „Erasmus+“ programos galimybėmis. „Kiekvienais metais studijuoti išvyksta apie 3500 studentų. Daugiausiai studentų važiuoja į Vokietiją, Ispaniją, Portugaliją, bei Daniją. Žinoma, nemažai studentų priimame ir iš svetur – daugiau nei 2300 studentų. Lietuva kaip dalinių studijų šalis yra tarp Turkijos, Ispanijos, Prancūzijos studentų“, sako ji.

Naujienų kategorijos

Žymos