Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Erasmus+ paskolų sistema magistro studijoms nuo šiol galioja ir Prancūzijoje

2015-12-23

Universitetų studentai  siekiantys įgyti magistro laipsnį užsienyje jau gali naudotis paskolomis pagal programos „Erasmus+“ paskolų garantijų sistemą. Nuo šiol ši galimybė įsigalėjo ir Prancūzijoje.

Gruodžio 1d. pasirašytas garantinis susitarimas tarp Europos investicijų fondo (EIF) ir Prancūzijos BPCE banko. Paskolos bus teikiamos ES šalių studentams, studijuojantiems magistrantūros studijose Prancūzijoje bei prancūzams studentams, studijuojantiems magistrantūros studijose vienoje iš 33 „Erasmus+“ programoje dalyvaujančių šalių.

„Naujų galimybių talentingam jaunimui kūrimas yra investicija į Europos ateitį. "Erasmus+“ magistro studijų paskolos Prancūzijoje yra naujas būdas didinti studentų mobilumą visoje Europoje bei  skatinti mūsų jaunus žmones mokytis naujų įgūdžių ir įgyti patirties“, sakė ES komisaras Tibor Navracsics.

Pagal šią sistemą studentai gali gauti iki 12 000 EUR vienerių metų magistrantūros studijoms ir iki 18 000 EUR dvejų metų magistrantūros studijoms. Sistema užtikrina, kad paskolos būtų teikiamos palankiomis sąlygomis, nepriklausančiomis nuo studentų socialinio sluoksnio ar studijų krypties. iš studentų arba jų tėvų nereikalaujama užstato, siūloma palanki palūkanų norma ir suteikiama galimybė atidėti paskolos grąžinimą.

BPCE susitarimas yra antrasis susitarimas pasirašytas pagal „Erasmus+“ paskolų garantijų sistemą. Nors Prancūzijos universitetai ir taip yra paklausūs tarptautinių studijų rinkoje, tačiau BPCE paskolos padės jiems dar labiau praplėsti savo pasiūlą. „Erasmus+“ paskolų garantijų sistemą Europos Komisija ir Europos investicijų fondas pradėjo 2015 metais. Sistemoje numatyta bendra stipendijų suma  30 milijonų EUR, planuojama paremti 200.000 studentų iki 2020 metų pabaigos.  Tai antrasis susitarimas pasirašytas pagal „Erasmus+“ paskolų garantijų sistemą, pirmasis tokio tipo susitarimas buvo pasirašytas su MicroBank Ispanijoje 2015-ų metų birželio mėnesį.

Kilus klausimų dėl „Erasmus+" programos paskolų garantijų sistemos, kreipkitės į projektų koordinatorę Jurgitą Pilypaitytę el. paštu jurgita.pilypaityte@smpf.lt, tel. 8 5 261 0592.

Naujienų kategorijos

Žymos