Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

„Erasmus+“ bėgikų komanda sveikina Lietuvą su 15 metų ES

2019-05-31

Šiais metais Lietuvai minint 15 metų narystės ES metines, nacionalinės „Erasmus+“ programos agentūros − Švietimo mainų paramos fondas  ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra subūrė didžiausią bėgikų komandą ir dalyvaus „We run Vilnius“ 5 km bėgime.

„Bėk su Erasmus+“ komandoje bėgs daugiau nei 600 programos „Erasmus+” dalyvių iš visų švietimo sektorių – nuo ikimokyklinio ugdymo įstaigų iki švietimo organizacijų administracijos darbuotojų ar net šalies senjorų. Mokytojai, mokiniai, dėstytojai bei studentai iš Lietuvos atvyko ne tik iš didžiųjų miestų, bet ir iš regionų: Alytaus, Joniškio, Kupiškio, Kėdainių, Marijampolės, Panevėžio, Šeduvos, Visagino, Joniškėlio ir kt.  Gausiausioje „We run Vilnius“ bėgimo komandoje taip pat bėgs aukštųjų mokyklų studentai: dalis iš Lietuvos, dalis –  net iš 29 užsienio šalių, atvykę studijuoti pagal „Erasmus+“ mainų programą. Ispanijos, Turkijos, Ganos, Australijos, Irano, Kolumbijos, Uzbekistano, Nigerijos.

Komandinę bėgikų dvasią jau 4 metus palaiko ir stiprina Vaida Žūsinaitė − vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikė, daugkartinė Lietuvos bei tarptautinių varžybų čempionė bei prizininkė, Vilniaus maratono rekordininkė, 2016 m. vasaros olimpinių žaidynių Rio de Žaneire dalyvė. V. Žūsinaitė ne tik bėgs kartu su komanda, bet ir visą gegužės mėnesį padėjo ruoštis bėgimui treniruodama „Bėk su „Erasmus+“ komandos narius Vingio parke.

Programos suteiktos galimybės Lietuvos švietimo sektoriui

Per 15 metų (nuo 2004 m.) „Erasmus+“ programos galimybėmis Lietuvoje pasinaudojo:

  • 23 000 profesinių mokyklų mokinių ir mokymo specialistų;
  • 20 000 bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų ir mokinių;
  • 55 000 aukštųjų mokyklų studentų ir dėstytojų.

Pernai visiems „Erasmus+“ projektams skirta daugiau nei 30 mln. eurų, už šias lėšas finansuota daugiau nei 300 įvairių projektų. Didžiausia biudžeto dalis, 19 milijonų eurų, skirta studijoms, darbo praktikai, dėstymo, mokymosi ar darbo stebėjimo vizitams užsienio šalyse (mobilumo veikloms). 67 proc. šių projektų buvo aukštojo mokslo, o 26 proc. – profesinio mokymo projektai. Šiuose projektuose įtraukti 8,5 tūkstančių dalyvių.

2019-aisiais visai „Erasmus+“ programai Europoje skiriamų lėšų kiekis išaugs dar dešimtadaliu – iš viso jų bus skirta 300 mln. eurų. Iš jų 20 milijonų eurų numatyta skirti Europos universitetų tinklams (bendradarbiavimo projektams, kuriuose dalyvautų ne mažiau nei 3 universitetai iš 3 Europos šalių). Tai – įžanga į 2025-ųjų metų tikslą sukurti bendrą Europos švietimo tinklą.

Švietimo mainų paramos fondo direktorės pavaduotoja Gražina Kaklauskienė sako, kad šiandien jau nebeįsivaizduojame, kaip galėtume mokytis nesiremdami kitų šalių patirtimi. Todėl pasauliui globalėjant „Erasmus+“ programa plečiasi, apima vis daugiau sričių, jos finansavimas iš Europos Sąjungos auga, o šią programą išbandę žmonės patvirtina jos naudingumą. Kartu „Erasmus+“ padeda kurti Lietuvos, kaip inovatyvios, atviros šalies, įvaizdį pasaulyje.

Naujienų kategorijos

Žymos