„EPALE“ – suaugusiųjų švietėjų saviraiškos ir mokymosi erdvė
2015-06-012015 m. gegužės 6 d. į Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centrą buvo pakviesti suaugusiųjų švietėjai iš viso regiono, kad sužinotų apie Švietimo mainų paramos fondo administruojamą Europos suaugusiųjų mokymosi elektroninę platformą („EPALE“) Lietuvoje. Renginio pagrindinis tikslas – supažindinti suaugusiųjų švietėjus su „EPALE“ bei skatinti aktyvų jų susidomėjimą ir naudojimąsi „EPALE“ galimybėmis bei pakviesti išreikšti save, savo idėjas, lūkesčius šioje erdvėje. Ne be reikalo renginio pavadinimas yra susijęs su suaugusiųjų saviraiškos galimybėmis „EPALE“, nes tai ta vieta, kurioje galima save realizuoti kaip mokslininką, organizatorių, lektorių ar tyrėją.
Į renginį atvyko žmonės ne tik iš Marijampolės, bet taip pat ir iš Vilkaviškio, Kazlų rūdos. Dalyviai – tai muziejų darbuotojai, suaugusiųjų mokyklos atstovai, moterų veiklos klubo dalyvės, Marijampolės kolegijos ir TAU lektoriai.
Meilės Lukšienės švietimo centro direktorė Meilutė Apanavičienė pasveikino konferencijos dalyvius bei supažindino su suaugusiųjų švietimo situacija Marijampolės regione. Taip pat buvo akcentuotas suaugusiųjų švietėjų bendravimo ir bendradarbiavimo būtinumas.
„EPALE“ platformos galimybes, prisijungimo eigą bei „EPALE“ turinį pristatė „EPALE“ ekspertė Regina Špukienė. Buvo pademonstruoti Lietuvos švietėjų darbai, renginiai, komentarai, patalpinti naujojoje suaugusiųjų švietimo platformoje. Dalyviai pateikė klausimų, susijusių su registracija – kokius būtina pateikti duomenis registruojantis. Diskusijos „Ką mano organizacija gali publikuoti „EPALE“ portale?“ metu, buvo siekiama atrasti naujų temų, susijusių su suaugusiųjų švietėjais organizacijose. TAU universiteto atstovai siūlė pasidomėti apie tai, kaip reikėtų mokyti pagyvenusio amžiaus žmones. Jie teigė, kad vyresnio amžiaus žmonės ne visada geba greit atlikti užduotis ar suvokti informaciją. Taigi viena iš suaugusiųjų švietėjų mokymo elementų – adaptuoti mokymo turinį pagal besimokančiųjų poreikius ir galimybes. Dar buvo pateiktas klausimas – iki kiek metų galima būti suaugusiųjų švietėju?
Marijampolės kolegijos docentės dr. Vilmos Staskevičienės pranešimas „Mokymasis visą gyvenimą – kelias iš socialinės ir ekonominės atskirties“ aptarė galimybes, kaip mokymasis visą gyvenimą padeda išvengti atskirties, akcentavo, kad suaugusiųjų švietėjai turi didelės įtakos mokymosi motyvacijai didinti, o tai reikštų pagalbą žmonėms, kovojant su socialine atskirtimi. Marijampolės Europe Direct informacijos centro vadovė Vaida Burbienė savo pranešimu papildė informaciją apie Europe Direct centro veikla. Alytaus kolegijos kompetencijų ir mokslo taikomosios veiklos centro vedėja, lektorė Laima Urbonienė papasakojo apie andragogo įvaizdį, kaip jį sukurti bei kaip tobulinti jau esamą.
Renginio metu dalyviai buvo pakviesti aktyviai dalyvauti „EPALE“ Facebook‘e skelbiamuose konkursuose, taip pat prisijungti prie „EPALE“ organizuojamo „Geriausio švietėjo“ konkurso.
Daugiau informacijos apie „EPALE“ platformą galite rasti: http://ec.europa.eu/epale/ ir https://www.facebook.com/EPALE.LT