Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Apdovanotos šių metų „Epale“ andragogės

2019-11-22

Dvidešimtą kartą startavusios suaugusiųjų švietimo savaitės atidarymo konferencijoje „Epale“ apdovanojo šių metų „Epale“ andragogus. Šiemet aktyvių, entuziastingų ir įvairiomis švietimo temomis „Epale“ platformoje rašiusių ir suaugusiųjų švietėjų buvo itin daug, tad „Epale“ andragogo vardą pelnė net 14 darbštuolių, rašiusių įvairiausių temų straipsnius, išteklius ir apžvalgas.

 

 

Su džiaugsmu dalinamės apdovanotųjų andragogių vardais ir darbais:

 1. Milena Puchova –  Vilniaus technologijų mokymo centro Plėtros skyriaus vedėja, kuruojanti projektų valdymo, profesinio orientavimo, bendradarbiavimo, viešųjų ryšių ir rinkodaros veiklas. Šiemet „Epale“ platformoje publikavo net 9 straipsnius ir interviu. Rekomenduojame paskaityti interviu su jauna moterimi, kuri pakeitė profesijos sritį iš maisto pramonės į IT.
 2. Agnė Taurienė – Panevėžio darbo rinkos mokymo centro mokymo skyriaus vadovė. Agnė aktyviai dalyvauja rengiant projektų „Erasmus+“ KA1 programų rezultatus, koordinuoja jų įgyvendinimą mokymo įstaigoje. A. Taurienė dirba „Erasmus+“ KA2 programose kaip kūrėja, komunikacijos specialistė. Vienas iš šiemet jos publikuotų straipsnių – „Kaip užauginti profesijos mokytoją?“.
 3. Vaida Sinkevičienė  Panevėžio darbo rinkos mokymo centro projektų vadovė, parengusi keletą straipsnių ir išteklių apie profesinio mokymosi metodikas ir aktualijas. Susipažinkite su šiais Vaidos rengtais ištekliais: „Mikroįmonių e-verslo specialisto nuotolinio profesinio mokymo programa“ bei „Naujas įrankis profesinių ir verslo mokyklų bendradarbiavimui“.
 4. Jūratė Raukštienė – Panevėžio darbo rinkos mokymo centro profesijos mokytoja, projektų, skirtų skatinti mokymąsi visą gyvenimą, srityje dirbanti 12 metų, o šiemet aktyviai dalyvavo ir rengdama turinį „Epale“ platformai – parengė tris kokybiškus straipsnius. Skaitykite Jūratės parengtą straipsnį apie mokymosi sėkmę, kuri gali slypėti net prezentacijos spalvose.
 5. Lina Trebienė – Jaunuolių dienos centro direktorė, daugiau nei 30 metų dirbanti su specialiųjų poreikių turinčiu jaunimu.  Kaip pati Lina sako, jos darbas – nuolatinė kūryba, nesibaigiantys iššūkiai ir atradimai. Ją žavi nuolatinis mokymasis, inovacijos, kūrybinis ir netradicinis požiūris į kasdienybę, darbą, laisvalaikį bei tarpusavio santykius. Skaitykite Linos straipsnį „Solidarumo kava – neįgaliųjų įtraukties metodas“.
 6. Simona Mačėnaitė – lietuvių kalbos kaip svetimosios mokytoja nuo 2014 m. įgijusi lietuvių filologijos bakalauro ir bendrosios kalbotyros magistro laipsnius. Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos savanorė nuo 2018 m. gegužės mėn., šiuo metu studijuojanti Edinburge. Simona parengė net 7 straipsnius apie savanorystę, suaugusiųjų mokymosi įvykius kitose šalyse, naujausiame tekste ji pristato mokymosi savaitės iniciatyvas Slovėnijoje: „Mokymosi paradas ir kitos Suaugusiųjų mokymosi savaitės iniciatyvos Slovėnijoje“.
 7. Aldona Kleivienė  Telšių švietimo centro metodininkė nuo 2006 m., turinti 12 m. tarptautinių  projektų vykdymo patirtį, andragogė bei mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programų vertinimo ekspertė. Ji gilinasi į šiuolaikinės bendruomenės reikšmę suaugusiųjų švietimo veiklose, tad labai susipažinkite su vienu iš 5 šiemet parengtų Aldonos straipsnių būtent apie bendruomeniškumą skirtingose ES šalyse „Trys atsakymai – trys skirtingos patirtys kuriant šiuolaikiškas bendruomenes“.
 8. Nijolė  Vaičekauskė –  Telšių švietimo centro metodininkė, andragogė praktikė, vokiečių kalbos mokytoja metodininkė. Ilgametė Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos narė.  „Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubo“ vadovė. Kokie iššūkiai ir pergalės aplankė jos vadovaujamą vokiečių kalbos klubą per 5 metus, skaitykite straipsnyje.
 9. Rima Leimontienė – Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centro metodininkė, organizuojanti seminarus, pristatymus, rengianti kvalifikacijos tobulinimo programas, gautas idėjas sėkmingai integruojanti į jos inicijuotų ir koordinuotų „Mokymosi visą gyvenimą“ bei ,,Erasmus+“ projektų veiklas. Skaitykite Rimos straipsnį „Mokosi švietėjai – laimi senjorai“ apie senjorų švietimo iniciatyvas Pakruojo rajone.
 10. Greta Bacevičiūtė – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė. Šiemet Greta gilinosi į kraštotyros temą ir domėjosi, kodėl kraštorytos populiarumas auga, sužinokite apie tai ir Jūs – čia.
 11. Silva Blažulionienė – Klaipėdos valstybinės kolegijos specialistė, VšĮ „Kūrybinės ateities idėjos“ prezidentė, „Erasmus+“ programos jaunimo srities projektų kokybės nepriklausoma išorės vertintoja. Autorės straipsnis „Migrantų veiksmingos integracijos į tarptautinę darbo rinką mokymo programa“ labai aktualus šiandieniniame Europos Sąjungos politikos kontekste.
 12. Indrė Adomaitienė – Vilniaus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centro anglų kalbos mokytoja, aktyvi projektinės veiklos grupių dalyvė, užmeskite akį į vieną iš Indrės naujausių tinklaraščio įrašą „Apie kultūrą ir bendradrabiavimą“.
 13. Viktorija Juškaitė –  Jonavos žmonių su negalia veiklos centro darbuotoja, dalyvaujani įvairiuose tarptautiniuose projektuose, apie vieną iš jų – su Islandija, skaitykite čia.
 14. Jurgita Gudelienė – Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos bibliotekininkė, organizuoja edukacines veiklas jaunimui ir suaugusiems, rengia ir veda Utenos radijo laidą „Stotelė-biblioteka“. Skaitykite Jurgitos straipsnį „Naujos kompetencijos bibliotekų pokyčiams“.

„Epale“ andragogo titulas – tai ne tik įvertinimas už aktyvią veiklą šiais metais, bet ir pasižadėjimas išlikti  aktyviu „Epale“ bendruomenės nariu, toliau dalintis savais pasiekimais, atradimais ir įspūdžiais organizuojant įvairius renginius, rašyti apie savo patirtį projektinėje veikloje, dalintis sukurtomis metodinėmis priemonėmis ar įžvalgomis apie suaugusiųjų švietimo aktualijas.

Naujienų kategorijos

Žymos