Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

Apdovanota konkurso „Europos kalbų ženklas“ nugalėtoja

2022-10-19

Pagrindinį „Europos kalbų ženklo“ apdovanojimą šiemet pelnė Kauno „Saulės“ gimnazija už programos „Erasmus+“ projektą „Circus of emotions: Empowering students – building integration“. Apdovanojimas įteiktas Kokybės konkurso apdovanojimų renginyje, vykusiame Vilniuje spalio 18 d.

Kauno „Saulės“ gimnazijai įteiktas Europos kalbų ženklo sertifikatas, pasirašytas Europos Komisijos inovacijų, mokslinių tyrimų, kultūros, švietimo ir jaunimo komisarės Mariya Gabriel ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės.

Kauno „Saulės“ gimnazijos konkursui pateiktas projektas atitiko visus tris „Europos kalbų ženklo“ kriterijus (kalbų mokymasis pasitelkiant IKT įrankius ir skaitmeninę žiniasklaidą, lygybės, socialinės sanglaudos ir aktyvaus pilietiškumo skatinimas, kalbų mokytojų profesinis tobulėjimas). Projekto metu ne tik buvo mokomasi kalbų pasitelkiant įvairius internetinius įrankius ir priemones, tačiau mokiniai tyrinėjo tokias temas kaip diskriminacija, stereotipai, emocinis intelektas, kultūriniai skirtumai, neverbalinė kūno kalba, atliko įvairiais užduotis, susijusias su minimomis temomis. Projektą įgyvendinusi mokytoja Rasa Sadlauskienė, pristatydama projektą paraiškoje pažymėjo, kad projekto veiklose buvo įtraukti ne tik mokiniai, bet ir įvairių dalykų mokytojai: užsienio kalbų, kūno kultūros, teatro, muzikos, psichologijos, socialinės pedagogikos. Projekto visapusiškumas ir kūrybiškumas atsiskleidė per emocinio intelekto lavinimą, kūno kalbos pažinimą, fizinį stiprinimą ir, galiausiai, finalinį cirko pasirodymą.

Švietimo mainų paramos fondo padėkomis ir prizais už dalyvavimą konkurse ir kokybiškus konkursui pateiktus projektus apdovanotos šios institucijos:

  • Šiaulių rajono Kuršėnų Pavenčių mokykla-daugiafunkcis centras (už ilgametę kalbų mokymo (-si) lyderystę, inovatyvius mokymo metodus, aktyvų dalyvavimą kalbiniuose projektuose);
  • Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazija (už daugiakalbystės puoselėjimą);
  • Šiaulių lopšelis-darželis „Coliukė“ (už kalbų mokymo puoselėjimą ankstyvame amžiuje).

„Europos kalbų ženklo“ konkursas buvo paskelbtas rugpjūčio pabaigoje ir sulaukė 10 paraiškų iš Lietuvos švietimo institucijų.

Europos kalbų ženklas (EKŽ) – tai apdovanojimas, kuris išskiria Europos prioritetus daugiakalbystės ir kalbų mokymosi bei mokymo srityse, pagerbiant pačius inovatyviausius kalbų mokymosi ir mokymo projektus. Šio apdovanojimo teikimą prižiūri Europos kalbų ženklo darbo grupė, kurią sudaro programoje dalyvaujančių šalių atstovai, o pirmininkauja – komisija.

Akimirkos iš apdovanojimų. Fotografas Artūras Žukas. 

Naujienų kategorijos

Žymos