Šioje svetainėje informacija neatnaujinama. Naująją svetainę rasite adresu https://smpf.lrv.lt

Švietimo mainų paramos fondas

EN

2015 metų Europos aukštojo mokslo erdvės ministrų susitikimo Jerevane dokumentai

2015-10-23

Kas dvejus metus Bolonijos procese dalyvaujančių šalių švietimo ministrai renkasi įvertinti pasiektų rezultatų ir numatyti tolesnius žingsnius įgyvendinant Bolonijos procesą.

Bolonijos proceso siekis yra sukurti Europos aukštojo mokslo erdvę, kurioje būtų nustatyti akademinių laipsnių ir kokybės užtikrinimo standartai. Jie galėtų būti skaidriai palyginami tarp Europos valstybių, ypač tarp tų, kurios yra pasirašiusios Lisabonos konvenciją.

Bolonijos procesas nepateikia konkrečių sprendimų ir priemonių, kokiu keliu šalys turi įgyvendinti Bolonijos proceso nuostatas, tik nurodo pagrindines veiklos sritis, iškelia tikslus ir numato uždavinius jiems pasiekti. Bolonijos proceso eiga glaudžiai siejasi su ES tikslais ir tendencijomis aukštajame moksle.

Po Bolonijos deklaracijos pasirašymo 1999 m. ministrų susitikimai buvo organizuoti Prahoje (2001 m.), Berlyne (2003 m.), Bergene (2005 m.), Londone (2007 m.), Liuvene (2009 m.), Budapešte–Vienoje  (2010 m.), Bukarešte (2012 m.).

2015 m. Europos aukštojo mokslo erdvės ministrų susitikimas vyko Jerevane. Jerevano susitikimo metu patvirtintas Jerevano komunikatas jau išverstas į lietuvių kalbą. Jį kartu su kitais svarbiausiais Jerevano susitikimo dokumentais galite rasti LR Švietimo ir mokslo ministerijos svetainėje.

 

  • Jerevano komunikatas (lietuvių k./ anglų k.)
  • Bolonijos politikos forumo pareiškimas IV (anglų k.)
  • Europos Aukštojo mokslo erdvė 2015 metais: Bolonijos proceso įgyvendinimo ataskaita (anglų k.)

Naujienų kategorijos

Žymos